Plzeňští sudí sice chtěli zápas odehrát, delegát však po důkladné prohlídce hrací plochy uznal, že vzhledem k jejímu stavu a panujícím podmínkám, není rozumné hrát.

Variantou bylo hřiště
s umělým trávníkem, jež má SK Kladno vedený jako náhradní hrací plochu. Na té se kvůli žákovskému utkání, jež bylo také odvoláno, pracovalo od osmi hodin. Další odklizení sněhu by ale trvalo minimálně dvě a půl hodiny, tudíž ani tato možnost nepřipadala v úvahu.

Navíc sněžení nabíralo na intenzitě, takže by to byla v konečném důsledku zbytečná práce.

Také trenér SK Daniel Drahokoupil mínil, že bylo dobře, když se nehrálo, byť předposlední celek tabulky přijel bez příbramských pendlerů, nepočítaje útočníka Huňu.

„Také soupeř se vyjádřil, že vzhledem k riziku zranění je rozumné utkání odložit," řekl kladenský kormidelník, jenž s týmem absolvoval kompletní předzápasovou přípravu včetně rozcvičení.

Mužstvo místo utkání absolvovalo náročný kondiční trénink včetně posilování a rehabilitace. Zkrátka ale hráči nepřišli. „Slíbili jsme, že když vyhrají, budou mít v neděli a v pondělí volno, které jim stejně dopřejeme," řekl Drahokoupil.

Domácí borce čeká v nejbližších kolech klasický anglický týden. V neděli dopoledne hrají na Spartě B, ve středu zmíněný zápas s Pískem a v sobotu před obědem hostí Horní Měcholupy.