Příbram – Kladno 2:0 (1:0)

Ono také v podstatě nebylo z čeho, jedinou opravdu nebezpečnou střelu vyslal na branku soupeře z přímého volného kopu Herzán. Brankář Slavík však byl na místě. „Když pomalu nevystřelíme na branku, nemůžeme vyhrát,“ konstatoval zklamaný asistent trenéra hostů Stanislav Hejkal, jenž ocenil hru tria příbramských ofenzivních borců – Huňa, Klesa a De Oliveira.

Ti podle něj Kladno porazili a dokázali podržet balon i v těžké pozici. Na druhé straně osamocený útočník Kladna Šilhan dal o sobě vědět hlavně ve 20. minutě, kdy dvakrát protáhl Slavíka. To však bylo na dlouho poslední situací, kdy musel příbramský gólman zasahovat.

Ve 34. minutě domácí kapitán Huňa zapomněl ve skrumáži před brankou, kam se k němu odrazil míč po zblokované střele Borka a z bezprostřední blízkosti z otočky prostřelil Pavlíka – 1:0.

Šanci na body udržel Pavlík pro sebe a své spoluhráče do 85. minuty. To se vyznamenal proti střelám Huni, Borka a Tarczala z blízkosti. V závěru zápasu už ale nemohl nic dělat proti dorážce Klesy, kterého našel před prázdnou brankou po individuální akci Pleško.

„Výkony našich útočníků nejsou na ligové úrovni, to si musíme přiznat. Po vápno jsme byli lepší, ale v šestnáctce naprosto neškodní,“ prohlásil Hejkal, jenž ocenil hru stoperské dvojice Beneš a Killar, který přidal na důrazu. V první půli vynikali dobrou kombinační hrou střední záložníci Szabo a Herzán.

Branky: 34. Huňa, 85. Klesa.
Příbram: Slavík – Plašil, Nohýnek, Müller, Mišůn – Klesa, Tarczal, Borek, Pleško – De Oliveira (90. Fantiš), Huňa. Trenér: Morales.
Kladno: Pavlík – Hajník, Killar, Beneš, Procházka – Strnad - Zoubele, Herzán, Szabo (87. Šisler), Holub (16. Cigánek) – Šilhan (69. Zachariáš). Trenér: Hřídel.
Rozhodčí: Jech – Hojsík, Jiřík. ŽK: Procházka, Zachariáš (oba Kl.). Diváci: 2952.