Proti borcům SK by se mohl postavit Kladeňák, konkrétně odchovanec Nova Stanislav Jung (foto), který na Vyšehradě hostuje z třetiligových Jirnů.

„S největší pravděpodobností hrát budu," uvedl 21letý útočník, jenž má jako soupeř pochopitelně přehled o divizním působení  největšího klubu města, v němž stále žije.

„Sleduji výsledky a stoupající tendenci Kladna v tabulce oproti začátku sezony. Myslím, že bude nebezpečné. Teď porazili Motorlet,  dalšího aspiranta na postup, přesto si myslím že jsme favority a zvítězíme," rozhodně prohlásil.

Současný kádr nedělního soupeře mu však nic neříká. „Abych řekl pravdu,  tak jejich sestavu neznám a nevím, s čím přijedou. Dřív jsem některé hráče znal, jenže teď jsou k mému překvapení roztroušeni po okolních vesnicích," uvedl syn bývalého kanonýra Nova a Rudné.

Jak bylo zmíněno, hostuje od léta v hlavním městě z Jirnů. Zatím je se svým působením na hřišti u Jedličkova ústavu spokojený. Odehrál většinu utkání, v nichž nastřílel pět branek.

„Není to až tak  moc, ale náš nejlepší střelec jich má na kontě sedm. Střílení gólů máme rozložené mezi víc hráčů.  Myslím, že za ten půlrok jsem byl pro mužstvo  přínosem. Udělal jsem tady kus práce," uvedl borec, jenž odešel z Nova v šestnácti letech do mostecké fotbalové akademie.

„Pořád mám k Novu vztah. Občas se přijdu podívat na jeho domácí zápasy, jednou dvakrát měsíčně si s ním i zatrénuji, protože tam stále kopou kluci, se kterými jsem začínal hrát fotbal," prozradil 21letý útočník.

Kladno utrpělo  největší podzimní výprask na hřišti Souše, kde podlehlo 1:5. Tehdy se hrálo na umělém trávníku, který ho čeká také na Vyšehradě.

„Takový výsledek by se mi líbil, lepší by to ale bylo s nulou," smál se Jung a uznal, že umělka  je jejich  výhoda. „Čtyřikrát týdně  na ní trénujeme. Jsme na ni zvyklejší než soupeři," tvrdil.

Vyšehrad ale doma už dvakrát prohrál. Jednou se Souší, kde Jung také chvilku působil,  a minulý víkend s Louňovicemi.  Oba zápasy skončily 0:3.

„Jsou to naši konkurenti z čela tabulky a nedá se říct, že jsme prohráli smolně, i když výsledky neodpovídají  průběhu utkání.  Doma nám to občas skřípe, ne každému z našich  hráčů  umělý trávník vyhovuje. Já si na něj nezvykl ani za půl roku," přiznal s tím, že lépe se jim hraje venku, kde soupeři tolik nebrání.

Jungovým nejbližším cílem je, aby po neděli měli na čele minimálně stejný náskok, jako dnes. Co se týká jeho budoucnosti,  rád by se dostal do kádru Jirnů, aby si konečně prožil debut v ČFL.

Kladno nepojede na Vyšehrad do úplně neznámého prostředí. V posledních letech bylo pravidelným účastníkem jeho zimního turnaje, takže plno hráčů hřiště zná.

Hrající asistent Kladna Tomáš Procházka řekl, že oproti Souši, která dala o změně povrchu vědět až na poslední chvíli, se tentokrát mohli na umělku připravit.

„Tehdy jsme z toho byli i otrávení," přiznal. Rád by zakončil podzim bodovým ziskem. „Bude to podobné jako s Motorletem, protože budou chtít hrát fotbal."

SK bude chybět zraněný Tóth, na druhou stranu už trénoval kapitán Bartoš.