Pro hosty nezačal divizní zápas dobře. Už v 7. minutě odstoupil se zraněným kolenem stoper Hanzlík, na jeho post přešel Štoncner, jehož místo na kraji zálohy obsadil střídající Šíma.

Ze strany Brozan to nebyla v úvodní části přehlídka kombinačních akcí, většina míčů směřovala nejkratší cestou do šestnáctky a právě ze vzduchu padl první gól zápasu.

Stoper Velas napravil svoji chybu před šestnáctkou jen žlutým faulem. Standardku zužitkovali domácí na prodlouženou hlavou na přední tyči.

Při druhé brance se střelec protáhl z levé strany do šestnáctky, kde střelou k bližší tyči překonal Sedláka. Poslední branka padla deset minut před koncem.

„Rozdíl mezi námi a soupeřem byl v důrazu ve vápně. Herně jsme myslím nepropadli, ale dostali jsme lekci v produktivitě ," mínil trenér Kladna Ivan Pihávek s tím, že jeho svěřenci byli v brozanské šestnáctce jaloví.

Například když už se Doležel ve dvou případech dostával po kolmých přihrávkách do dobré příležitosti, zradilo ho zpracování míče.

Ve druhé části Kladenští soupeře přehrávali kombinační hrou, ale pouze jen po hranici šestnáctky. Výjimkou byla možnost Doležela, jenž z uhlu pálil jen do boční sítě.

Trenér Pihávek v utkání pouze jednou střídal „Neměl jsem důvod. Z naší strany to nebylo špatné a hráči, kteří byli na hřišti, měli moji důvěru," prohlásil kladenský kormidelník.

Brozany – Kladno 3:0 (2:0).
Kladno: Sedlák – Stočes, Hanzlík (6. Šíma), Velas, Suchý – Štoncner, Tóth, Procházka, Skořepa – Růžička – Doležel.