„Bylo to nesmyslné vyloučení a hrubá chyba našeho hráče, který nás postavil do nepříznivé role," prohlásil trenér Daniel Drahokoupil.Důvodem nekompromisní červené byl úder loktem. „Držel mě a já se jen chtěl vytrhnout," hájil kladenský obránce.

Gól si však dali domácí sami. Ve 47. minutě prohrál Bartoš souboj se Sedláčkem, jehož centr usměrnil do sítě stoper Vavřina.

Do vyloučení hrál SK pěkný kombinační fotbal z něj vzešly dobré možnosti. Sám na bránu šel P. Růžička a po něm se probyl do podobné šance Tóth. Ani jednomu ale nepřál v koncovce terén. Na straně hostů se dostal do největší šance na jaře už šestigólový střelec Novotný.

Druhá půle byla ze strany desítky domácích borců v první řadě o bojovnosti. Severočeši sice měli převahu, branku ale příliš neohrožovali. Výjimkou byla rána Dudky do břevna. V závěru Kladenští vyždímali zbytky sil, a pokud by se k nim přiklonilo štěstí, mohli i vyrovnat. Vavřinův tečovaný trestňák ale stačil Bojčuk zachytit.

Trenér vítězů Radim Nečas prohlásil, že výhra jeho týmu byla vydřená. „Pomohlo nám, že šli domácí do deseti. Mohli jsme vstřelit více branek a také jsme málem doplatili na lehkovážnost," uvedl a stejně jako Drahokoupil ocenil slušnou úroveň utkání.

Lípu přivedl na trávník kapitán Jan Broschinský, jenž v minulosti oblékal dres SK.  Proti svému bývalému týmu hrál na Kladně třikrát. Remizoval tady s Vlašimí, prohrál s Lípou a se stejným týmem konečně uspěl. „Už to muselo přijít. Výhra nás ale stála na takovém terénu moc sil. Jsme za ni strašně rádi," uvedl.

Kladno nastoupilo s týmem, jenž měl průměr 23 let. Ve výborném světle se ukázala většina hráčů. Nejvíc však překvapili a potěšili mladíci - dorostenec Hanzlík a Štoncner, jenž na podzim hostoval v divizních Štěchovicích.

„Jsem rád, že Hanzlík nezklamal, protože ne každému se jeho zařazení zamlouvalo," těšilo Drahokoupila, jenž společně se šéfem klubu Drahotou po utkání poděkoval celému mužstvu za enormní nasazení a bojovnost.

Kladno – Česká Lípa 0:1 (0:0)

Branky:  47. vlastní Vavřina. ŽK:  Vodička, Procházka, Štoncner, Hanzlík – Ježdík. ČK:  42. Samek. Rozhodčí: Kříž. Diváci: 275.

Kladno:  Hůla, Samek, Hanzlík, Štoncner (86. Zahálka) - Bartoš, Procházka, J. Růžička (59. Šimkovský), P. Růžička – Tóth, Vodička (73. Janda).