SK Kladno – Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)


Ve vyrovnaném utkání předvedli Kladenští více nebezpečnějších akcí. Z jedné také padl rozhodující gól, když se tři minuty po přestávce opřel levačkou do meruny Lukáš Kreuz a svou pověstnou křížnou ranou rozhodl.


V dresu slovenského týmu nastoupily exkladenské posily Herda a Strnad. Oběma před začátkem poděkoval kladenský ředitel Pangrác a spolu s kapitánem Killarem jim předali dresy Kladna na památku. Herdu se Strnadem mohou následovat také Drozd s Velebou. Odcházejí na zkoušku do jiných mužstev – Drozd do moravského Fulneku (II. liga), Veleba do kazašské Astany.


S prvním vítězstvím byl moc spokojený nový trenér SK Kladno Jaroslav Šilhavý: „Samozřejmě, že se projevil těžký trénink v začátku přípravy. Ale na druhou stranu jsme předvedli slušnou úroveň a s protivníkem, jenž začne už za čtrnáct dní ligu, jsme rozhodně nepropadli, spíš naopak. Každé vítězství potěší a dodá hráčům i nám ostatním ještě větší chuť do další tvrdé přípravy,“ hodnotil kouč.


Další přípravné zápasy sehraje Kladno o víkendu. V sobotu od 12 hodin na Strahově (stadion Přátelství) proti Viktorii Plzeň, v neděli od 11 hodin v Blšanech proti gruzínskému FC Amiri.


Branka: 48. Kreuz. Rozhodčí: Moudrý.


Kladno (1. pol.): Pavlík - Hamouz, Beneš, Killar, Hajník - Holub, Michal, Szabó, Kalina - Sales, Šilhan.
Kladno (2. pol.): Kostolanský - Williams, Gross, Šelicha, Čáp - Cigánek, Hlava, Pokorný, Kreuz - Zachariáš, Galbavý.