Slavia Praha – SK Kladno 0:1 (0:1)

Do poločasu vládli utkání jasně Kladeňáci. Slavia sice nasadila hvězdy jako Šmicera, Vlčka či Šventa, přesto čelila několika tutovkám hostů. Jenže Killar nastřelil pouze tyč, Zachariáš v první šanci pálil do gólmana Diviše a ve druhé placírkou mimo. Kalina zblízka po přetaženém rohu našel z metru pouze rukavice Diviše, jenže to už hosté naštěstí vedli. Právě Váýclava Kalinu fauloval sešívanými zkoušený Gabriel a Szabo z penalty nezaváhal – 0:1. Na druhé straně propásl tutovku Vlček po minele v kladenské rozehrávce a v závěru nechal brankáře Kostolanského vyniknout ještě Volešák z trestného kopu.


Druhá půle patřila po masivním střídání více Slavii. Do velkých šancí se však dostali svěřenci trenéra Jarolíma jen v 75. minutě, kdy krátce po sobě pálil Dočkal do břevna a vzápětí Gaúcho zblízka neprocedil nohy Kostolanského. Na druhé straně zlobil hlavně Pokorný, jenže nová kladenská akvizice dvě rány z dálky nenamířila přesně a po jeho krásném průniku a přihrávce minul Šilhan zcela odkrytou klec.


„Měli jsme trochu štěstí, výborně zachytal Kostolanský. Ale i my měli šancí dost, to snad ani nejde nedat. Jinak si velice výsledku vážíme, jak hráči, tak vedení. Prostě všichni, kteří se snažíme pro kladenský fotbal něco dělat,“ těšilo kouče SK Jaroslava Šilhavého, který prostřídal dvě téměř odlišné jedenáctky. „Chybělo jen pár hráčů a v téhle fázi přípravy jsme chtěli dát možnost co nejširšímu okruhu hráčů,“ uzavřel Šilhavý.


Branka: 26. Szabo (p). Rozhodčí: Hrubeš.


Slavia: Diviš - Krajčík (39. Volešák), Gabriel, Hubáček, Vrzal (46. Studík) - Šmicer (46. Dočkal), Kalivoda (59. Costa), Vácha, Švento - Vlček (46. Gaúcho), Zelinka.


Kladno (I. pol.): Kostolanský – Williams, Farbák, Killar, Čáp – Cigánek, Šelicha, Szabo, Kalina – Zachariáš, Kabele.


Kladno (II. pol.): Kostolanský – Bayer, Gross, Beneš, Hoffmann – Zoubele, Hlava, Pokorný, Jeslínek – Šilhan, Kousal.