Bez Dočkala i Gecova
SK Kladno není před zápasem se Slavií Praha kompletní. Musí se obejít bez záložníků Marcela Gecova a Bořka Dočkala a útočníka Jiřího Kaciáně. „Bohužel, stejně jako proti Teplicím nemohou ani proti Slavii hrát hráči, kteří jsou u nás na hostování a nastoupili by tak proti svému klubu. Konkrétně Dočkal a Gecov. Navíc si Kaciáň obnovil zranění kolena,“ konkretizoval trenér Jaroslav Šilhavý. „Na druhou stranu se ale uzdravili obránce Hoffmann a záložník Szabo. Naše sestava proto dozná změn,“ doplnil Šilhavý.


Solidní bilance
Kladnu se hraje na Slavii docela dobře, soudě alespoň podle vzájemných zápasů z loňské sezony. Doma s Pražany těsně prohrálo 0:1 po velmi dobrém výkonu, na jaře pak na Strahově dokonce urvalo bod za remízu 0:0. A teď v letní přípravě na stadionu Přátelství vyhrálo nad Slavií 1:0. Tenhle zápas ale Jaroslav Šilhavý za žádné měřítko nepovažuje. „Samozřejmě si toho vítězství ceníme, ale sestava tam byla úplně jiná. Šlo o přípravné utkání se vším všudy, podobnost s blížícím se mistrovským zápasem není žádná.“


Slavia notně posílila a veze se na vítězné vlně
Kladenský trenér považuje Slavii za jednoho z největších favoritů ligy. Naposledy se o jejích kvalitách přesvědčil ve středu, kdy sledoval na strahovském stadionu v Praze odvetu 2. předkola Ligy mistrů se Žilinou. „Chtěl bych Slavii pogratulovat k postupu, protože je to určitě čest pro český fotbal. A také jí popřát hodně štěstí v boji proti Ajaxu o základní skupinu Ligy mistrů. A co se týká její síly, tak ta je známá. Navíc v létě posílila o deset nových kvalitních hráčů v čele s Vláďou Šmicerem," dodal Jaroslav Šilhavý.

Jak mohou nastoupit

Slavia Praha: Vaniak – Šourek, Brabec, Suchý, Aračič – Volešák, Belaid, Švec, Ivana (Šmicer) – Gaúcho, Necid.


SK Kladno: Pavlík – Gross, Killar, Farbák, Hoffmann – Vršajevič, Hlava, Šelicha, Cigánek – Zachariáš, Jeslínek.

Fanklub SK Kladno pořádá zájezd na zápas se Slavií. Sraz fanoušků bude v neděli 12. srpna ve 14.30 hodin na stadionu Františka Kloze, odjezd v 15.45 hodin. Cena se bude pohybovat mezi 100 a 150 korunami.

Více o zápase Kladna na Slavii v sobotním Kladenském deníku