Trenéra Šilhavého nejvíc trápí obranná hra, zatím v každém zápase inkasovalo jeho mužstvo dva góly. „Když dostaneme dva góly, tak je to pak složité. I když hrajeme útočně, nepodaří se nám pokaždé to, co proti Žižkovu, tedy dát tři góly. Pokud chceme s Jabloncem pomýšlet na úspěch, musíme hrát vzadu na nulu,“ řekl kladenský trenér.


Jablonec dal Kladnu loni čtyři góly (1:0 a 3:0), tři z toho ale David Lafata, jenž už tam nehraje. V sezoně se dost střelecky trápí (naposledy ve čtvrtek v Poháru UEFA proti Austrii), přesto kouč Šilhavý o jeho síle nepochybuje. „Jablonec má vysoké ambice, určitě chce hrát v první polovině tabulky. Má i čerstvou pohárovou zkušenost, byť neúspěšnou. Ve svých řadách má velmi zkušené hráče, kteří mužstvo táhnou a dokážou zápasy rozhodovat. Čeká nás samozřejmě těžký zápas. Věřím, že navážeme na výkon z předešlého domácího utkání se Žižkovem, kdy naši hráči nastoupili koncentrovaně a s nasazením,“ přeje si trenér.

Na marodce SK Kladno jsou dlouhodobě zranění David Hlava (rameno) a Jiří Kaciáň, fit není ani v Boleslavi zraněný Lukáš Zoubele.

K článku je přiloženo audio trenéra Jaroslava Šilhavého. Více v sobotním Kladenském deníku.