SK Kladno - Viktoria Plzeň 1:2 (0:2)

Už ve 12. minutě se sice Fillo zdobré pozice ukopl, ale přímo tam, kde stál tečující Psohlavec. Další dvě velké šance Viktorky vychytal brankář Pavlík, ale vzávěru půle kapituloval po přetlačované se Šmejkalem na brankové čáře.

Zatímco střelec faul ze své strany absolutně vyloučil, Pavlík rozhodnutí sudího Jecha komentovat nechtěl. „Nezapískal to, tak to faul asi nebyl. Ale to se nám stává vposlední době dost často,“ naznačil spojitost spředešlými dvěma duely, vnichž pokaždé inkasoval po sporné situaci zavánějící faulem na jeho osobu.

Ve druhé půli se Kladno zvedlo, jenže snížení Dočkala přišlo až jedenáct minut před koncem. Stálo za to – talentovaný záložník otřel svou bombu o břevno. „První poločas nechápu. Nevím proč byli hráči tak nervózní. Věřil jsme, že po přestávce to bude jiné a bylo. Bohužel jsme jen snížili, bod by pro nás dnes byl vítězstvím,“ komentoval vystoupení svého celku kouč Jaroslav Šilhavý, jemuž tak zhořkla oslava 46. narozenin.

„Za to se mu omlouvám,“ usmál se trenér Plzně Stanislav Levý a doplnil, že jeho tým vprvní půli dominoval a ve druhé byl rád za uhájení náskoku.

Branky: 79. Dočkal - 12. Psohlavec, 39. Šmejkal. Rozhodčí: Jech – Pospíšil, Košec. ŽK: Bartoš, Farbák – Psohlavec, Knakal, Daněk. Diváků: 1940.

Kladno: Pavlík – Bartoš (46. Zoubele), Killar, Farbák, Čáp – Dočkal, Szabo, Kúdela, Cigánek (83. Vršajevič) – Šilhan (75. Zachariáš), Jeslínek.

Plzeň: Daněk – Šmejkal, Halama, Knakal, Smola – Fillo, Rada, Trapp, Šíma (64. Malchárek) – Jarolím – Psohlavec (76. Smejkal).