Trenér Jaroslav Šilhavý chystá po prohraném domácím utkání s Plzní změny v sestavě, především v obranných řadách. „Pořád se nám opakují chyby v defenzivní hře a týká se to především obranné čtyřky. Budeme to muset řešit změnami v sestavě,“ řekl Šilhavý už po skončení posledního zápasu s Plzní.
„Porážka na domácím hřišti od Plzně byla velice nepříjemná, nálada bezprostředně po utkání byla velmi špatná. Hlavně jsme kritizovali první poločas, kdy nás soupeř předčil v agresivitě a pohybu a nakonec nám dal i dva góly. Taková první půle už se nemůže opakovat, protože s podobným výkonem bychom nemohli uspět. Ve druhém poločase už tam bylo cítit zlepšení, dali jsme kontaktní gól, a kdyby se nám bývalo podařilo vyrovnat, bylo by to pro nás vítězství. Ale už je to za námi, připravujeme se na Zlín a budeme se tam chtít samozřejmě porvat o nějaký ten bod,“ vrátil se k nepodařenému vystoupení v posledním ligovém utkání Šilhavý.

K nečekaném výsledku Mladé Boleslavi se Zlínem řekl své i Václav Kalina, jenž do Kladna do Boleslavi odešel před sezonou. „Bohužel jsme to nedokázali otočit, ale Kladno ve Zlíně vyhraje,“ řekl záložník Středočechů. Jeho kupon Tip ligy je už ale skromnější – dal nulu.


Ve vzájemných ligových soubojích Kladna se Zlínem ještě nepadl gól. V minulé sezoně se týmy rozešly v obou zápasech nerozhodně 0:0, kdy doma se Kladenští zlobili na rozhodčího kvůli neodpískanému pokutovému kopu za faul na Kaciáně a také na Moravě byli blíž vstřelenému gólu.

K článku je přiloženo audio trenéra Jaroslava Šilhavého.

 

 

Jak mohou nastoupit

Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Penner – Kraus, Zúbek, Šmahaj, Malár - Žůrek, Vyskočil.


Kladno: Pavlík – Hoffmann, Killar, Farbák, Čáp – Dočkal, Szabo, Kúdela, Cigánek – Zachariáš, Jeslínek.

 

Více v sobotním Kladenském deníku.