Kladeňáci odjeli na Hanou už v pátek v dobrém rozpoložení. I když tuší, že zápas bude těžký, soupeř totiž předvádí kvalitní hru a pouze se trápí v koncovce. Zatím dal pouze osm gólů (z toho však sedm doma), to Kladno více než dvakrát tolik (21).


Z virózy se vyléčil stoper Marian Farbák, který chyběl v pondělním utkání s Baníkem Ostrava. Ale jestli nastoupí, těžko říci, neboť v pondělí Kladno poprvé v sezoně uhájilo čisté konto a jeho náhradník Gross zahrál spolehlivě. „Jsme rádi, že se nám to konečně povedlo. Čekali jsme hodně dlouho,“ říká k tomu trenér Jaroslav Šilhavý,“ podle něhož se atmosféra v kabině uvolnila.
„Předtím jsme třikrát za sebou prohráli a najednou se v tabulce propadli. Přesvědčili jsme se, že i proti silným protivníkům se dá bodovat. Ani do Olomouce nejedeme předem poraženi, byť sílu soupeře, který je proti nám favoritem, respektujeme,“ hlásí Šilhavý.

V minulé sezoně bylo ve vzájemných zápasech Kladna s Olomoucí domácí prostředí výhodou. SK vyhrál na podzim 3:2, v jarní části pak na Andrově stadionu snad po nejhorším výkonu sezony podlehl 0:2.

Předpokládané sestavy:


Olomouc: Drobisz – Jindřišek, Šuškavčevič, Škerle, Jurkič - Bajer, Kaščák, da Silva, Onofrej - Melinho, Hubník.
Kladno: Pavlík – Bartoš, Killar, Gross (Farbák), Kúdela – Dočkal, Szabo, Gecov, Cigánek – Zoubele (Zachariáš) – Jeslínek.

Více v sobotním Kladenském deníku.