Do zápasu nemohou zasáhnout záložníci Marcel Gecov a Bořek Dočkal. V Kladně oba hostují právě ze Slavie a a podle dohody klubů nesmějí proti svému mateřskému oddílu nastoupit. Platilo to i v prvním letošním vzájemném utkání v Praze na Strahově ve 2. kole první ligy, kde Kladno podlehlo 0:2.


Nálada v kladenském týmu je po vítězství nad Ostravou a remíze v Olomouci dobrá. „Po zlepšených výkonech a výsledcích půjdeme i do posledního zápasu s odhodláním. Slavia je velký favorit, ale samozřejmě, že nenastoupíme předem poraženi. Chceme se pokusit o překvapení, každý bodový zisk by byl pro nás úspěchem,“ řekl trenér Kladna Jaroslav Šilhavý.


Podle slávisty v kladenském dresu Bořka Dočkala bude mužstvo dostatečně nažhavené. „Slavia je favoritem, ale má toho hodně. Náročný program, který musela a stále ještě musí zvládnout, se na jejích hráčích projevuje. Zápasů hrají kluci přece jenom hodně a všechno se teď na konci sčítá. To by mohlo být spolu s terénem naší výhodou,“ myslí si Dočkal.


SK Kladno ještě nedokázal po svém návratu do nejvyšší republikové soutěže vstřelit Slavii gól, přestože ji v loňské jarní sezoně obral o důležité body. To bylo při bezgólové remíze v Praze na Strahově. V prvním vzájemném ligovém duelu prohrálo Kladno se Slavií před rokem na domácím hřišti 0:1, letos v srpnu podlehlo 0:2.


Více v sobotním Kladenském deníku.