Na startu zimní přípravy se 3. ledna už neobjeví zkušení Radek Šelicha, Pavel Veleba, Josef Hoffmann, Jiří Kaciáň a Kanaďan Chris Williams, kteří si mohou hledat nové angažmá. Trenéři s nimi pro jarní část sezony nepočítají.


“Pokud se jim nepodaří získat místo v jiném klubu, začnou přípravu v Kladně, ale až sedmého ledna s béčkem,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý.
To se netýká kanadského obránce Williamse, jemuž skončí na konci roku smlouva a odejde z Kladna, i když jiné angažmá nesežene. „Nebyli jsme s ním spokojeni ani v béčku,“ stěžoval si už během podzimu kouč rezervy Stanislav Hejkal.


Ostatní čtyři zkušení hráči mají smlouvu i pro jaro. Všem sdělilo vedení klubu rozhodnutí ještě před odchodem na dovolenou. „O některé z jmenovaných hráčů byl v minulosti zájem z jiných klubů, třeba i v letošní sezoně. Veleba se vrátil z hostování v Kazachstánu. Věříme, že najdou uplatnění jinde,“ doplnil Šilhavého tiskový mluvčí Miroslav Bureš.


Na startu přípravy budou chybět i hráči, kteří měli v kladenském SK hostování jen do konce kalendářního roku. Jiří Jeslínek, Ondřej Kúdela, Zoltán Miski a Avdija Vršajevič se vracejí do Sparty, Marcel Gecov a Bořek Dočkal do Slavie. „Uvidíme, jak se to v jejich případě bude dál vyvíjet. Možnost, že by se vrátili zase do Kladna, není vyloučena,“ řekl Jaroslav Šilhavý.

Více v sobotním Kladenském deníku.