SK Kladno – Vys. Jihlava 1:1 (1:0)


Hru ovlivnil silný vítr, který do půle Kladenským přál a tak útočili, dobře kombinovali a po čtvrthodině šli po pěkné akci zásluhou Zachariáše do vedení. Na přírodní trávě se ale po obrátce hra vyrovnala, v 75. minutě Kabele neuhlídal po standardce Gábau a ten srovnal.


Kladenského trenéra Jaroslava Šilhavého potěšila kvalita trávníku, ovšem žehral na vichr. „Byl silný a hru ovlivnil. V prvním poločase nám pomohl, ve druhém naopak. Naposledy jsme dali příležitost všem hráčům, které máme k dispozici, s výjimkou nemocného Semeráka a rekonvalescenta Kroupy,“ řekl kouč, jenž touží dotáhnout jednání se Spartou o dalších borcích začátkem tohoto týdne.

Na dobré cestě je příchod levonohého beka Jana Kroba, jehož starší bratr Jakub v Kladně před časem hrával. Naopak na příchodu Jiřího Jeslínka, podzimní hvězdy SK Kladno, se kluby ještě nedomluvily. „Krob by se měl objevit začátkem týdne. A věřím, že se dohodneme i na pokračování hostování Jirky Jeslínka, který se právě u nás v Kladně vrátil na ligovou scénu tak rychle, jak předpokládal málokdo,“ tvrdí člen vedení SK Eduard Novák.


V současné době má Kladno v kádru čtyři brankáře a dvaadvacet hráčů. Jistými posilami pro jaro jsou boleslavský záložník David Brunclík, teplický útočník Karel Kroupa, liberecký stoper či záložník Radek Hochmeister. Domluvené je i hostování slávistického záložníka Tomáše Jablonského a zmíněného sparťanského Jana Kroba. Zda v Kladně zůstane i další hráč Slavie Milan Černý, záložníci Sparty Avdija Vršajevič a Jakub Rada či brankář Sparty Zoltán Miski, o tom se rozhodne na začátku tohoto týdne.

Z hráčů, kteří dostali volnost při shánění nového angažmá, v Kladně zůstávají zatím Pavel Veleba a Jiří Kaciáň. Oba se zapojili do přípravy B týmu.


Branky: 16. Zachariáš – 75. Gába.


Kladno (1. pol.): Kostolanský - Bartoš, Beneš, Hochmeister, Čáp - Brunclík, Zoubele, Szabo, Rada, Jablonský - Zachariáš.


Kladno (2. pol.): Miski - Vršajevič, Farbák (60. Beneš), Killar, Vincenc - Kousal, Holub, Gross, Černý, Cigánek - Kabele.