Do zápasu s vedoucím týmem soutěže vstoupí SK Kladno bez dvou obránců základní sestavy. Patrika Grosse vyřadily žluté karty (minule na Bohemians dostal čtvrtou), Jan Krob je v Kladně na hostování právě ze Sparty a proti svému mateřskému klubu podle dohody hrát nemůže.

Ostatní hráči jsou připraveni včetně Radka Hochmeistera, který léčil lehčí zranění z posledního zápasu.

Pozice soků je odlišná, Sparta bojující o titul je proti Kladnu hrajícímu o záchranu jasným favoritem. Ale Kladno nechce nastoupit do zápasu předem odsouzené k porážce. „Kvalita kádrů je nesrovnatelná, ale v jednom utkání je možné i silnějšího soupeře porazit,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý. „Každá série jednou končí, je na čase to změnit,“ doplňuje ho jeho asistent Václav Kotal, narážející na fakt, že Sparta v jarní části sezony ještě neprohrála, kdežto Kladno stále čeká na první jarní vítězství.

Už po utkání na Bohemians, kde ztratilo naše mužstvo vítězství v poslední vteřině, trenér Šilhavý říkal: „V souboji o záchranu bychom teď měli ztratit body oproti našim konkurentům Mostu a Bohemians, kteří hrají spolu. Každý počítá, že se Spartou prohrajeme, ale i proti Spartě se začíná od nula nula, pokusíme se o nemožné.“

Podobně mluví před zápasem i hráči. „Každý samozřejmě říká, že to bude jednoznačný zápas, že nás přejedou. Ale já myslím, že i Sparta se tady má na co těšit. Doma musíme vyhrávat, body tady nemůžeme nechat. Uděláme pro to všechno, jdeme do zápasu vyhrát, jak jinak. Ať je to Sparta nebo kdokoli jiný,“ těší se na souboj s úřadujícím mistrem útočník Tomáš Klinka.

Také obránce Jan Krob poraženecké nálady odmítá. „Dáme jeden gól, soupeř znervózní, budeme dobře bránit a můžeme i vyhrát. Jít do zápasu předem s tím, že prohrajeme, tak to ani nemusíme hrát. Český fotbal je takový, že favorité takové zápasy podcení. I když si stokrát říkají, že ne, tak přece jenom v podvědomí budou mít, že hrají s předposledním týmem tabulky. Musíme toho využít, vlítnout na ně, dát jim gól a pak se ukáže,“ nabízí mladý reprezentant možný recept.

V podzimní části sezony skončil zápas na Letné výhrou Sparty nad Kladnem 4:1. Kladno sice vedlo po hzásahu Bartoše, ale Semerák ve dvou možnostech tehdy se trápící Spartu nedorazil a výborně hrající Karol Kisel vyrovnal a podílel se i na trefě Pospěcha na 2:1. Těsně po utkání si pak vysloužil pozvánku na kvalifikační zápas na ME Česko - Slovensko.

Zajímavostí bude chování sparťanských fanoušků, tolik kritizovaných po nedávném derby. Ti chystají výjezd vlakem (po druhé hodině vyrážejí), ale také pěší túru. Obce Sobín, Břve, Červený Újezd, Svárov, Unhošť a Pletený Újezd, kudy naplánovali trasu, by tak mohly být v pohotovosti.

Na závěr ještě jedno jubileum. Sparťan Pavel Horváth, který stejně jako Řepka či kulič absentoval ve středečním poháru na hřišti HFK Olomouc, si v Kladně může zahrál 250. zápas v nejvyšší české soutěži.