Kladno – Sparta Praha 0:1 (0:0)

Do poločasu hrálo Kladno z pochopitelných důvodů pasivně, hlavně odkrývalo svou pravou stranu, odkud letělo před Pavlíka několik nebezpečných centrů. Ale vážnou šanci měli hosté jedinkrát, když ve 41. minutě unikl ofsajdu Slepička, ale napálil jen Pavlíka. Dvě hlavičky Sivoka po rozích byly také nebezpečné, ale mezi tyče se nevešly.

Po obrátce začalo Kladno mnohem odvážněji a dokonce se dostalo po uličce Szaba do velmi slušné pozice. V 70. minutě se dřív než dvojice Čáp – Klinka dostal k míři výborně vyběhnuvší brankář Grigar.

Už za pět minut Sparta udeřila. Matušovič se dostal opět k centru a tentokrát ho namířil přesně k důraznému Kolářovi, který přetlačil Pavlíka. „Šel jsem si pro centr a najednou zezadu někdo přiběhl a kopl mě do ruky. Bylo to v malém vápně a podle mě šlo o faul. Stejná situace na druhé straně se v první půli pískala,“ nebral si servítky Pavlík, který podobný gól dostal už na podzim na Spartě od Doška. „Tehdy jsem se dozvěděl, že jsem udělal chybu. Sparta – Kladno, ať si to každý posoudí jak chce,“ mávl rukou kladenský brankář.

Po této situaci se Kladenští ještě více začali tlačit dopředu a jen zdánlivě jistou defenzivu Sparty dostali pod tlak. Z něj se utrhl Slepička, po skvělém průniku ale nepropálil Pavlíka. Na druhé straně se ocitl nejblíž vyrovnání střídající Zachariáš, který po závaru přehodil brankáře Grigara, ale na brankové čáře jeho šanci uhasil stoper Řepka.

V nastaveném čase se srazili proti dlouhému míči daleko vyběhnuvší Pavlík s Matušovičem, který zůstal bezvládně ležet. Když se hra přerušila a Pavlík se sudím Jílkem k postiženému přiběhli, došlo k vzájemné přestřelce a Jílek vyloučil Matušoviče. „Srazili jsme se a pak na mě plivl. Kam? Ležel, tak někam na nohu,“ tvrdil po utkání Pavlík, zatímco sparťanský tiskový mluvčí Jakub Otava zastupující mezi novináři Matušoviče tlumočil názor postiženého, že vše bylo naopak. Tomu se jen usmál domácí kouč Jaroslav Šilhavý. „To by snad byl vyloučený Matušovič, ne?“

"Pokud se ukáže, že skutečně plivnul na protihráče, jak tvrdí rozhodčí, zachováme se podle toho, že jako platný hráč základní sestavy oslabil tým na další zápas," okomentoval situaci kouč Sparty Michal Bílek.

Ale celkově nebyli spokojeni Kladeňáci, hlavně s výsledkem. Obránce Vít Beneš přitom sehrál velmi dobrou partii. „Bohužel jsme dost bránili a nepovedlo se to do konce. Sparta hrála moc dobře,“ uznal. I podle něj létalo ze strany Matušoviče až příliš mnoho centrů. „Bavili jsme o tom před zápasem i o přestávce. Pavel Bartoš říkal, že to tam nemůže stíhat. Jinak než po centru nám ale snad dát gól nemohli,“ dodal talentovaný stoper.

Trenér Šilhavý také nejásal. „Od počátku jsme moc zalezli, Sparta nás dostala pod tlak. Nicméně mimo standardek a centrovaných míčů se nedostala do šance. Ve druhé části jsme se dostali do dobrých náznaků kombinace, ale to je naše bolesl, že toho nevyužijeme. To se pak může říkat, že nehrajeme špatný fotbal, ale bez gólů se v lize udržet nemůžeme,“ litoval Jaroslav Šilhavý, který boj o záchranu zdaleka nebalí. „Máme ještě pět zápasů, musíme bojovat dál.“ Vít Beneš ho podpořil. „Když z dalších tří utkání dvě vyhrajeme, bude to dobré,“ plánuje.

Sparťanský trenér Bílek dodal, že jeho mužstvo neodehrálo dobrý zápas a spokojeno může být jen s výsledkem. "K tomu, abychom měli více šancí, bychom museli hrát ve větším pohybu."

Branky: 76. Kolář.Rozhodčí: Jílek – Ondo, Kubáň. ŽK: Došek (S). ČK: 90. Matušovič (S). Diváci: 4000 (vyprodáno).

Kladno: Pavlík 3 – Bartoš 2, Killar 2, Beneš 2, Jablonský 2 – Hochmeister 3 – Klinka 4 (89. Zachariáš), Brunclík 4 (78. Kousal), Szabo 3, Čáp 2 (84. Cigánek) – Kroupa 3. Trenér Šilhavý.

Sparta: Grigar 2 – Voříšek 2, Sivok 2, Řepka 2, Kadlec 2 – Kisel 4 (58. Kolář 2), Horváth 3, Hušek 3, Matušovič 2 – Kulič 4 (46. Došek 3), Slepička 2 (90. Kladrubský). Trenér Bílek.