SK Kladno – Tescoma Zlín 2:2 (1:1)

Dvakrát nervózní Kladeňáci prohrávali a pokaždé hned za tři minuty vyrovnali. Na rozhodující ránu ale síly a přesnost nenašli.

Poprvé chybovala obrana nastoupivší bez vykartovaného Killara ve 29. minutě, kdy jí pláchl Žůrek a housličkami pokořil brankáře Pavlíka. Ligový debutant v kladenském dresu Holub poté centrem vybídl ke srovnání Klinku, jenž se trefil poprvé po svém návratu do Kladna, navíc do sítě bývalého klubu. A byl to vůbec první gól, který Kladenští Zlínu za dva roky dali. „Dostal jsem centr na zadní tyčku a pak už nebylo těžké to trefit,“ popsal svůj zásah Tomáš Klinka.

Jenže domácí měli jednu černou můru a tou byl útočník Žůrek. Ten udeřil pět minut po přestávce, kdy obalamutil hrubě chybujícího Killarova náhradníka Farbáka a nachytal i Pavlíka. „Dali jsme zkušenějšímu Farbákovi přednost před mladým Benešem, protože se hraje o záchranu. Ale tady chyboval, měl míč pod kontrolou,“ uznal kouč Kladna Jaroslav Šilhavý, zatímco střelec se smál. „Souboj jsem ustál a pak musel zakončit bodlem. Jinak ale moc spokojení nejsme. Vedli jsme a zbytečně náskok ztratili,“ zlobil se Libor Žůrek.

Už za tři minuty totiž kopl Szabo roh na Klinku, ten míč natáhl na zadní tyč a tam číhal nejlepší aktuální střelec Kladna Pavel Bartoš – 2:2. Kroupa pak v 66. sahal po dokonalém obratu, jenže po podobném signálu neměl na zadní tyči tolik štěstí a Baránek jeho pokus lapil. „Domácí nás ze standardek dost zlobili, bylo vidět, že touží vyhrát. Takže nakonec bod docela beru,“ uznal kouč Zlína Pavel Hoftych. Jeho protějšek Jaroslav Šilhavý omlouval své svěřence, že ze závěrečného tlaku nevytěžili víc. „Byla tam hrozná spousta nepřesností, ale přičítám to obrovské nervozitě. A to nechci hráčům dělat alibi,“ řekl.

Přes kritickou situaci nehází Kladeňáci flintu do žita. „V naší situaci je remíza sakra málo, ale fotbal je o gólech a pokaždé jiný. Ovšem je jasné, že los máme v posledních třech kolech hodně těžký,“ uvědomuje si Tomáš Klinka.

Branky: 32. Klinka, 53. Bartoš – 29. a 50. Žůrek .
Kladno: Pavlík 4 – Bartoš 2, Farbák 4, Gross 3, Jablonský 3 – Holub 3 (69. Zachariáš), Hochmeister 3, Szabo 3, Cigánek 3 (64. Čáp) – Klinka 2 (Brunclík), Kroupa 3. Trenér Šilhavý.
Zlín: Baránek 3 – Pazdera 3, Zbožínek 3, Kroča 3, Penner 2 – Musil 3 (62. Vyskočil), Zúbek 2, Vrtělka 3, Malár 4 (76. Kraus) – Žůrek 1 (83. Pacanda), Šmahaj 3. Trenér Hoftych.
Rozhodčí: Paták – Košec, Teuber. ŽK: Vrtělka, Malár, Kroča, Zúbek, Baránek (všichni Z). Diváci: 2038.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý: Pro nás je to velká ztráta, věřili jsme, že to musí přijít. Ale nervozita svazovala hráčům nohy, aniž bych jim chtěl dělat alibi. Nakonec, přestože moc neskórujeme, jsme dali dva góly a na vítězství jsme mohli pomýšlet. V závěru jsme riskovali, ale nevyšlo to. Zásah do stoperské dvojice je vždycky znát. Ze dvou možností jsme se rozhodli pro zkušeného Farbáka. U druhého gólu bohužel chyboval, asi myslel, že mu rozhodčí odpíská faul na něj.

Pavel Hoftych: Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, dvakrát jsme šli do vedení. Ale vždycky jsme o něj po zbytečných chybách zase přišli a nakonec jsem docela rád i za remízu, protože hlavně při standardních situacích byli domácí hodně nebezpeční a na vítězství hráli do konce. Měli jsme vedení udržet déle, jenže vyrovnání jsme soupeři trochu darovali. Nejprve jsme si na těžkém terénu chtěli zahrát stavěčku a podruhé jsme podcenili standardku.

K článku je připojena fotogalerie a videorozhovor s Tomášem Klinkou.