Na Spartě dostanou přednost hráči, které má Kladno pod smlouvou. Opět s výjimkou Ondřeje Szabo, jenž má zdravotní potíže. „Běhat může, posilovat, jezdit na kole. Ale kopnout do míče ho bolí,“ konstatuje jeden z dvojice trenérů Stanislav Hejkal. Lehčí indospozice potkala na Slavii též stopera Farbáka, o jehož služby stojí Prešov. Nabízená částka ale zřejmě není lukrativní. „Vypadá to, že zůstane. A je v pořádku, pokračovat mohl i na Slavii. Nechtěli jsme jen riskovat,“ vysvětlil Farbákovo brzké střídání Hejkal.

Odpoledne v Žehrovicích se diváci mohou těšit například na start exsparťana Jiřího Novotného, jehož Dukla ulovila. Novotný nastoupí nedaleko trávníku, kde vyrůstal – stochovského.

Domácí zase chystají přehlídku potenciálních posil. Z Ružomberoku vyzkouší útočníka Bačíka, ze Sence dvacetiletého ofenzivního krajního záložníka Lukáče, z Bohemians 1905 defenzivně laděného Nešpora (naposledy Krč) a z Teplic dalšího forvarda Mašanského. Ten si v Žehrovicích už před týdnem zahrál ještě v dresu Ústí a duel s SK rozhodl. „Mašanský nás zajímal už v zimě, kdy jsme se ještě nedohodli. Třeba to teď vyjde,“ plánuje Stanislav Hejkal.

Oba kladenští trenéři, Hřídel i Hejkal, jsou zatím spokojeni s výkony prvního testovaného dua – Dubský, Šisler. První je hodně důrazný, nemaže se střelou a míří obvykle dobře. Postavou menší Šisler je zase hodně pracovitý a diváky určitě osloví svou šikovností a kopací technikou. „Jsme s nimi opravdu spokojeni a do týmu bychom je brali. Jde však o to, jestli se vedení s jejich zaměstnavateli (Slavia resp. Bohemians poz. red.) dohodne,“ uzavřel Stanislav Hejkal.

Procházka se upsal na dva roky
Kladno -Ve středu na Slavii už nastoupil s kapitánskou páskou a poté stvrdil návrat do SK Kladno. Řeč je o obránci Janu Procházkovi, který by v Kladně měl po návratu z Mostu působit dva roky. Smlouva dál zahrnuje jednoroční opci.