Sparta Praha - SK Kladno 1:2 (1:2)

Zápas pro hosty začal nadějně, ale srazilo je zaváhání brankáře Kostolanského, jenž v 10. minutě neudržel prudký centr Kroba a Kulič otevřel pohodlně skóre. Vzápětí měl dvě dobré šance Berger, avšak jeho trestný kop chytil Kostolanský a poté z ještě lepší pozice mířil těsně mimo. Kladno se ale brzy oklepalo a začalo také hrozit.

Nejprve Bartoš po narážečce se Zachariášem, ale střet s gólmanem Blažkem po ostrém skluzu obou borců prohrál a penalta se nepískala. Pak hrubě zaváhal Řepka, Holub našel Zachariáše, jenže ten míč zpracovával a poté obrana jeho pokus zblokovala na roh. Pak zase zahrozil živou vodou politý Kulič, po otočce kolem stoperů Kladna však zamířil těsně mimo.

To ještě sparťanská Axa aréna tleskala, ale brzy přestala. Poprvé ji zmrazil bleskový kontr Holuba přes celé hřiště. Kladenský mladík dokonale zvládl finální fázi akce, vysunul Procházku, který si naběhl z místa levého beka na pravý hrot a z úhlu Blažka propálil – 1:1. A to nebylo vše! V poslední minutě půle si Cigánek narazil pěkně se Zachariášem abodýlkem mezi nohy překonal Blažka podruhé.

Ve druhé půli už toho bylo k pokoukání podstatně méně. Spartu hnal hlavně její jasně nejlepší hráč Patrik Berger, jenž vymyslel také její první šanci. Po krásné kombinace předložil míč Kúdelovi, ale jeho rána zblízka minula přední tyčku. Kladno se prezentovalo hlavně dvěma pokusy z dálky.

Z pětatřiceti metrů to zkusil Cigánek, trefil ovšem jen prostředek brány. Kabele volil prudší táhlou ránu, avšak ta těsně přeletěla břevno. Až v závěru mohla Sparta srovnat. Berger v 87. minutě vysunul krásně Koláře, ale jeho pokus zblokoval Kostolanský a Procházka z čáry před Kolářem odvrátil také. Následný nápor už Letenským šanci nepřinesl.

Kladno v první půli zdobil přechod do útoku a v první řadě zrychlení finální fáze bleskovou přihrávkou na hranici šestnáctky. U druhého gólu byl jejím autorem Zachariáš, jenž se tímto způsobem prezentoval několikrát. "Trenéři od nás vyžadují, abychom se po získu míče minimálně ve čtyřech sprintem vysunuli dopředu. Dvakrát jsme za tím šli důrazně a byly z toho dva góly," těšilo Zachariáše, který dodal, že pokud nebyl doplněn, byl pečlivě přikrytý Řepkou nebo Kadlecem.

Velkou pozornost na sebe strhl jeho spoluhráč Holub, jenž k dobrému pohybu přidal rychlost a techniku. Po odvráceném rohu vyvezel míč přes více než polovinu hřiště, cestou se zbavill dvou dotírajících sparťanů a ve finále kolmicí vyzval ke skórování Procházku. "Nezakřikněme to, vypadal opravdu dobře, byl to ale hlavně týmový výkon," prohlásil Hřídel, jenž ne všechno viděl ve veselých barvách. "V závěru jsme moc uvěřiili tomu, že jsme dobří a některé situace jsme podcenili. Stále je co zlepšovat."

Branky: 10. Kulič – 37. Procházka, 45. Cigánek. Rozhodčí: Hrubeš. Diváků: 402.
Sparta: Blažek (46. Švenger) – Kúdela, Řepka, Had (35. Kadlec), Krob – Kušnír, Vacek, Berger, Zeman– Kulič (46. Kolář), Došek (46. Slepička).
Kladno: Kostolanský – Bartoš, Killar, Farbák, Procházka – Mašanský (60. Dubský), Šisler (84. Beneš), Gross (79. Hajník), Cigánek (84. Šilhan)- Holub (68. Kabele), Zachariáš.