Graffin Vlašim – SK Kladno 2:2 (0:0)

První poločas nabídl jen bojovný fotbal a šancí bylo jako šafránu. Domácí hráli s prvoligovým celkem vyrovnanou partii a soupeře pustili jen do dvou vážnějších příležitostí, ale Zachariáš a Beneš mířili vedle Tomovy branky. „Soupeř hrál s nadšením, byl důrazný, nepříjemný a na malém hřišti nám nedal ani kousek místa,“ vysvětlil trenér Kladna Martin Hřídel.

Kouč Vlašimi Zdeněk Hašek s kolegou souhlasil: „Hráči šli stoprocentně připraveni do zápasu, měli ještě sílu a na malém hřišti hodně bojovali.“
Po přestávce převzali iniciativu Kladenští, kterou přetavili ve dvě branky. Nejprve přesně hlavičkoval Zoubele po centru Mašanského a poté Fikejz testovaný z Varnsdorfu po Šilhanově prodloužení hlavou obešel po sóle i brankáře Dolečka a uklidil míč do sítě – 0:2. Mezi branky se vtěsnala nastřelená tyč vlašimského Sedláčka.

Zdálo se být rozhodnuto, jenže ligové mužstvo polevilo, čehož Vlašimští dokonale využili. V 74. minutě se po faulu na O. Průchu postavil k trestnému kopu na rohu šestnáctky exkladeňák Křeček a výstavní střelou přes zeď nedal kamarádovi z dorostu Tesařovi šanci. Trenér Vlašimi Hašek následně ve snaze vyrovnat vysunul na hrot stopera Lizáka, a ten se mu odvděčil. „Dušan je platný ve všech formacích, hlavně svým klidem, zpracováním míče a rozvážnou rozehrávkou. Řadím ho mezi jednu z klíčových postav mužstva,“ pochválil oporu kormidelník Vlašimi.

Nejprve ale mohli hosté rozhodnout, ovšem Beneš trefil po lobu břevno a na druhé straně pálily rukavice brankáře Tesaře po ráně M. Veselého.
Pět minut před koncem přišly Lizákovy chvíle. Nejprve vyslal českou uličku na O. Průchu, ten však trefil tyč. Vzápětí si Lizák narazil míč s Vebrem, který už k potěše fanoušků srovnal podél Tesaře stav na 2:2.

„Máme s tím problémy již asi třetí zápas. Je to podcenění situace ve chvíli, kdy bychom měli mít utkání již pod kontrolou. Tohle musíme razantně řešit,“ rozzlobeně dodal trenér Kladna Martin Hřídel k neudržení dvoubrankového náskoku.

V samotném závěru ještě Fikejz tváří tvář Dolečkovi zamířil vedle a na druhé straně Jiří Veselý po spolupráci se jmenovcem Michalem hlavičkoval do náruče Tesaře.

„Výsledek s ligovým mužstvem je cenný, ale hlavně mě potěšil náš výkon. Hráči ve druhé půli zahráli tak, jak si představujeme a ukázalo se, že jdeme správnou cestou. Jen aby to vydrželo,“ zhodnotil remízu spokojený Zdeněk Hašek.

„Remíza byla zasloužená, i když jsme v závěru mohli prohrát,“ dodal ještě Martin Hřídel.

Branky: 74. Křeček, 85. Vebr – 66. Zoubele, 72. Fikejz. Rozhodčí: Drábek. ŽK: Vořechovský.
Vlašim: Toma (46. Doleček) – J. Veselý, J. Petrů, Lizák, Schuster – Vebr, Stibůrek (46. O. Průcha), Balšánek (46. Křeček), Borkovec (68. Sedláček) – Vořechovský (75. Šilhavý), Dvořák (61. M. Veselý).
Kladno: Tesař – Bartoš, Killar (30. Beneš), Farbák (60. Killar), Hajník – Mašanský (30. Fikej), Holub, Šisler, Cigánek (60. Zoubele) – Zoubele (30. Šilhan), Zachariáš (55. Mašanský).

Pavel ŠIMÁČEK, Rudolf MUZIKA