V týdnu se zranili dva hráči a kádr je oslabený. „Dlouhodobě bude na marodce František Mašanský, navíc se zranil i Lukáš Hajník a po odchodech Farbáka a Klinky na Slovensko máme teď k dispozici pouze patnáctičlenný kádr. Proto jsme museli povolat i dva kluky z béčka,“ řekl trenér Stanislav Hejkal. „Do utkání se Zlínem se to nezmění, musíme si vystačit s našimi odchovanci. Takový je stav, nedá se s tím nic dělat.“ A zatímco u Hajníka se dá očekávat rychlejší návrat na hřiště (léčí výron kotníku), pro Mašanského zřejmě podzimní část sezony skončila (utržený přední křížový vaz v levém koleně).

Svěřencům trenérů Hřídela a Hejkala není příjemný ani pohled na tabulku. Kladno má na posledním místě jako jediné nula bodů, což je jeho nejhorší start do ročníku od návratu do ligy v roce 2006. „Víme jaká je realita, jaké jsou finanční možnosti v klubu. Samozřejmě jsme měli vytipované hráče pro posílení mužstva, to se zatím nepovedlo. Pracujeme s kladenskými odchovanci, tak to bylo od začátku sezony dané a musíme tak pracovat dál. A pokud porazíme Zlín, bude všechno v pořádku,“ nepropadá Hejkal panice.

Ví ale dobře, že porazit Zlín bude pro Kladno velice těžké. Nejen proto, že se mu to za dva roky v lize ještě nepovedlo, ale jeden z kladenských trenérů se přesvědčil na vlastní oči o síle soupeře při jeho prvním vítězství minulý týden v domácím zápase s Žižkovem. „Jako každý rok má Zlín vysoké hráče Kroču a Zbožínka, teď navíc posílil o Karla Kroupu, který u nás na jaře hostoval. Při doplnění rychlíků Žůrka a Krause jsou velmi nebezpeční nahoře, když vysocí hráči prodlužují míče na rychlé spoluhráče. A pak standardní situace, to ani nemusím říkat, jak jsou nebezpečné,“ všiml si Hejkal před týdnem na zlínské Letné.

Jeho mužstvo dalo navíc soupeři recept. V zápase na Bohemians totiž nezvládlo totálně nejen koncovku, ale také před vlastní brankou si neporadilo s centrovanými míči. „Víme, že na Bohemce nás porazil Kincl, s nímž jsme si neporadili. Teď, když víme, že Zlín má takové hráče čtyři, tak nás to pochopitelně straší. Ale celý týden jsme se na to připravovali, že to bude ještě těžší, tak si s tím snad poradíme. Typologicky takové hráče nemáme, proto pro nás bude hodně těžké tenhle košíkařský tým ze Zlína uhlídat,“ obává se Stanislav Hejkal.

Jeho hráči moc dobře vědí, že po třech porážkách musejí doma zabrat, aby se nedostali do složité situace. „Měli jsme těžké soupeře, ale přece jen jsme nechtěli být bez bodu, to je jasné. Po porážkách je to vždycky špatné, ale zase nesmíme po třech zápasech propadat panice. Spíš se poučit a na příště se pořádně připravit. A věřit si, nedostávat se sami pod tlak. Osobně věřím, že to zlomíme už teď se Zlínem,“ říká i za své mladší spoluhráče jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Jan Procházka.

Vzájemné zápasy Kladna se Zlínem v Gambrinus lize od sezóny 2006/07

Zlín nepatří mezi příliš oblíbené soupeře kladenského týmu. Po postupu do ligy jsme ho ve čtyřech zápasech ještě neporazili. V předminulé sezóně skončily oba zápasy Kladna se Zlínem bez branek, v loňském ročníku Gambrinus ligy jsme na hřišti soupeře vysoko prohráli a až ve čtvrtém vzájemném utkání jsme dokázali dát Zlínu gól. Ani dva ale na vítězství nestačily.

2006/07: Kladno – Zlín 0:0, Zlín – Kladno 0:0
2007/08: Zlín – Kladno 4:0 (góly: Zbožínek, Vidlička, Žůrek, Malár), Kladno – Zlín 2:2 (Klinka, Bartoš – Žůrek 2).

Výsledky SK Kladno v Gambrinus lize 2008/09
1. kolo: FC Baník Ostrava – SK Kladno 1:0
2. kolo: SK Kladno – AC Sparta Praha 0:2
3. kolo: Bohemians Praha – SK Kladno 3:1

Střelci SK Kladno v ligové sezóně 2008/09
1 - Šilhan

Žluté karty hráčů SK Kladno v probíhajícím ligovém ročníku
2 – Zachariáš
1 – Killar, Pavlík, Šilhan, Bartoš, Cigánek, Mašanský, Procházka, Szabo