SK Kladno – Tescoma Zlín 1:1 (0:0)

Kladno spustilo proti dost oslabenému sokovi (zranění Kroupa, Zúbek a Penner) zhurta, brzy se mu po rohu povedl signál a Šilhan zúročil Cigánkovu ránu v úvodní gól, který však sudí Kocián kvůli ofsajdu neuznal. Domácí to nerozhodilo, dlouho drželi taktovku a měli i další šance. Neuspěl ale Holub, v největší možnosti Zachariáš zbytečně upadl a Strnad mířil mimo. Vlastencem chtěl trápícímu se souboru kouče Hřídela pomoci zlínský Čelůstka, ale jeho nepovedený odkop skončil těsně mimo. Zlín párkrát zahrozil také, hlavně Bačou a Vyskočilem, ale Pavlík byl jistý.

Modrobílí se přece jen branky dočkali. Zachariáš sice nejprve přeloboval Baránka, ale minul i tyčku, po rohu Szaba ale Šilhan překonal vyhlášenou zlínskou obranu dlouhánů a hlavou dal na 1:0. „Věděli jsme, že Zlín hraje zónovou obranu, já si počkal, až se tam uvolní místo, naběhl si a trefil. Tohle mi sedí, dát gól ze vzduchu,“ řekl Jaromír Šilhan, avšak sám litoval, že za další dvě minuty poslal dorážku rány Procházky vysoko nad. „Věřil jsem si na levou nohu, ale měl jsme si míč zpracovat na silnější pravačku,“ hořekoval jediný kanonýr Kladna v sezoně.

Šok pro Kladno přišel v 78. minutě. Urostlý Bača dostal pěknou přihrávku vzduchem od Baranyiho, hlavou zastínil domácí stopery a Pavlík neměl šanci – 1:1. Po chvíli mohl být slavný kladenský stoper Beneš nasazený na závěrečné minuty do útoku, ale po obhození Baránka netrefil odkrytou bránu a body se dělily.

„Soupeře jsme ve valné části zápasu přehrávali, ale zase jsme neproměnili ani nejvyloženější šance. Že chybovali u vyrovnání opět stopeři, to je pravda, ale hlavně nedáváme góly. Tam je chyba a od toho bychom se měli odrazit,“ řekl po utkání domácí kouč Martin Hřídel. Ten útočníky dál usilovně shání, ale v krizi jeho mužstvo podle jeho slov není. „Určitě nejsme v krizi. Podáváme dobré výkony, jen málo bodujeme. Tohle byla první perlička a od té se pokusíme odpíchnout.“

Zlínský Josef Mazura uznal, že jeho tým dobře nezahrál. „Nevstoupili jsme do utkání dobře, Kladno tam mělo některé pěkné akce. Mrzí mě, že gól do naší sítě padl ze standardky, pak jsme ale začali hrát fotbal a jednou se nám povedla pěkná akce, z níž jsme vyrovnali,“ zhodnotil.

Branky: 65. Šilhan – 78. Bača. Rozhodčí: Kocián. ŽK: Killar – Kóňa, Zbožínek. Diváci: 1750. Rohy: 11:6. Střely na branku: 11:7, mimo: 9:6.
Kladno: Pavlík 2 – Bartoš 2, Killar 2, Gross 2, Procházka 3 – Holub 3 (Šisler), Strnad 3, Szabo 2, Cigánek 2 – Šilhan 2 (82. Beneš), Zachariáš 3 (57. Zoubele 3). Trenér Martin Hřídel.
Zlín: Baránek 2 – Čelustka 3, Zbožíček 3, Kroča 3, Malý 4 – Kraus 3 (46. Baranyai 3), Šmahaj 3 (70. Musil), Kóňa 4, Vyskočil 3 – Žůrek 3 (72. Bačík), Bača 2. Trenér Josef Mazura.