Kladenský celek dosáhl po reprezentační přestávce na první vítězství v tomto ročníku, což ho samozřejmě povzbudilo. „Nálada je samozřejmě dobrá. Nejenom, že v předcházejících zápasech jsme hráli dobře, ale tentokrát jsme se dokázali prosadit i výsledkově. Ziskem tří bodů jsme se dostali na nesestupové pozice, což se tady velmi kvituje,“ potvrzuje pohodu v týmu jeden z koučů Stanislav Hejkal.

K dispozici budou mít kladenští trenéři prakticky kompletní kádr, až na dlouhodobě zraněného Mašanského. Do Boleslavi pochopitelně odjíždějí v roli outsidera, z čehož si ale těžkou hlavu nedělají. „Jako velký outsider jsme jeli i do Ostravy, kde jsme herně nezklamali. A sahali jsme po vítězství i v Jablonci, takže se nemáme čeho bát. Samozřejmě tam jedeme pro body,“ říká Hejkal.

I přes výše řečené neztrácí Kladno respekt k soupeři a ví dobře, na co především si musí dát na jeho hřišti pozor. „Boleslav je útočný tým. Jeho záloha Mendy, Rajnoch, Sylvestre, Poláček, to je velká ofenzivní síla. Navíc vpředu jsou Papadopulos s Řezníčkem, takže tam je to také velmi silné. Ale my se jich nebojíme a budeme se snažit jejich zbraně eliminovat našimi přednostmi. A to jsou rychlý přechod do útoku a výborně organizovaná obrana,“ vypočítává kladenský trenér.

Dodejme, že v Boleslavi působí i Kladeňák Václav Kalina, který na internetových stránkách svého současného klubu slibuje proti bývalým kamarádům ofenzivní smršť. „Rozhodně žádné šetření nebude!“

Do Boleslavi pořádáFanklub ve spolupráci s SK Kladnozájezd. Odjezd autobusu bude v neděli 21. září ve 14:30 od stadionu Františka Kloze, cena je 200 korun. Bližší informace na telefonu 731 348 476.

Předpokládané sestavy

Mladá Boleslav:Miller -Kalina , V. Procházka ,Janíček ,Mach - A. Mendy ,Sylvestre,Rajnoch ,Poláček -Řezníček, Papadopulos (Pecka).

Kladno: Pavlík – Bartoš, Killar, Gross, Procházka – Zoubele, Strnad, Szabo, Dubský, Cigánek - Šilhan.

Vzájemné zápasy Kladna s Mladou Boleslaví v Gambrinus lize od sezóny 2006/07

Zatím pouze jediný bod uhrálo Kladno s Mladou Boleslaví ve čtyřech vzájemných zápasech po postupu do nejvyšší soutěže. Bylo ve druhé polovině předminulé sezóny. Gólově se ve středočeském derby prosadilo jenom jednou, před rokem, kdy na mladoboleslavském hřištivyrovnával skóre zápasu Cigánek.

2006/07
M. Boleslav – Kladno 2:0 (Holub, Abrahám)
Kladno – M. Boleslav 0:0

2007/08
M. Boleslav – Kladno 2:1 (Holub, Rolko – Cigánek)
Kladno – M. Boleslav 0:1 (Rajnoch)

Výsledky SK Kladno v Gambrinus lize 2008/09

1. kolo: FC Baník Ostrava – SK Kladno 1:0
2. kolo: SK Kladno – AC Sparta Praha 0:2
3. kolo: Bohemians Praha – SK Kladno 3:1
4. kolo: SK Kladno – Tescoma Zlín 1:1
5. kolo: FK Baumit Jablonec – SK Kladno 1:1
6. kolo: SK Kladno – SK Sigma Olomouc 2:0

Střelci SK Kladno v ligové sezóně 2008/09

3 – Šilhan
1 – Procházka, Szabo

Žluté karty hráčů SK Kladno v probíhajícím ligovém ročníku

3 - Zachariáš
2 – Killar, Šilhan, Pavlík, Strnad, Procházka
1 – Bartoš, Cigánek, Mašanský, Szabo, Šisler

Miroslav BUREŠ, Rudolf MUZIKA