Marodka Kladna se tak znovu rozrůstá, protože se nikdo neuzdravil. K dispozici zatím zřejmě nebude ani stoper Patrik Gross. „Už s námi trénuje, ale ještě nechodí do osobních soubojů, takže těžko nastoupí,“ řekl jeden z kladenských trenérů Stanislav Hejkal.

Do hry ale mohou Kladenští poslat další posilu, záložníka Romana Smutného, jenž bude v Kladně hostovat do konce sezony z 1. FC Brno. Je v Kladně od minulého týdne, ale v neděli proti svému kmenovému klubu hrát ještě nemohl.

Stanislav Hejkal s Martinem Hřídelem přitom plánují i další změny v sestavě oproti poslednímu ligovému vystoupení v Brně. „Sestava se určitě bude měnit. Roman Smutný vypadá na tréninku dobře, tak s velkou pravděpodobností dostane šanci. A pak uvidíme. Ještě máme dva tréninky na to, aby hráči ukázali, že do základu patří. Ale máme v plánu udělat dvě až tři změny v sestavě oproti zápasu s Brnem, protože jsme byli z výkonů některých hráčů velmi zklamaní,“ řekl Hejkal.

Proti Budějovicím se Kladnu v posledních letech velice dařilo, Jihočeši vyválčili první bodík až letos na jaře doma za remízu 0:0. Nicméně trenérská dvojice SK spíš poukazuje na současnou formu soka. „Pod trenérem Tobiášem prohrály České Budějovice jenom v poháru, udělaly tři remízy, přičemž ta v Plzni byla hodně nečekaná, a porazily Jablonec. Máme chuť připravit trenéru Tobiášovi první prohru v lize. Ale nemůžeme se spoléhat na to, že se nám proti Budějovicím dařilo. Je to pro nás existenční zápas, dáváme do něj všechny síly,“ burcoval před pátečním tréninkem Stanislav Hejkal.

A jak může Kladno v neděli nastoupit? Pavlík – Jurkič, Killar, Beneš, Procházka – Strnad – Zoubele, Holub, Šisler, Cigánek – Šilhan (Smutný).

Děti a studenti zadarmo

Volný vstup pro žáky základních škol a studenty středních a vysokých škol nabízí SK Kladno. Na nejbližší ligový zápas s Českými Budějovicemi tak mohou přijít zdarma. Jejich hlasivky by mohly dost pomoci.

Nemohou nastoupit

Pavel Bartoš – po utkání v Mladé Boleslavi měl pneumothorax a tři zlomená žebra, z toho dvě nadvakrát. Ve čtvrtek byl převezen z mladoboleslavské nemocnice domů, léčba bude ještě dlouhá

František Mašanský – od konce srpna laboruje se zraněným kolenem. V úterý 30. září podstoupil v Ústí nad Labem operaci vazů a menisku, na podzim si nezahraje.

Ondřej Szabo – ze zápasu v Boleslavi má zlomené žebro, hrát nebude ještě aspoň měsíc.

Patrik Gross – v utkání v Boleslavi utrpěl zlomeninu nosu a otřes mozku. Začal s tréninkem, ale ještě nemůže do osobních soubojů. Zřejmě ještě nebude připraven do zápasu.

Tomáš Dubský – první říjnový den si při tréninku přivodil těžký výron v kotníku. Mimo hru bude asi čtyři týdny.

Vzájemné zápasy Kladna s Českými Budějovicemi v Gambrinus lize od sezóny 2006/07

České Budějovice jsou možná nejoblíbenějším kladenským soupeřem. Dokládají to aspoň výsledky. Když oba týmy postupovaly před třemi lety z druhé do první ligy, Kladno nad Budějovicemi oba zápasy ve druhé nejvyšší soutěži vyhrálo. A podobná bilance se opakovala i na ligových trávnících. V předminulé ligové sezóně se naše mužstvo radovalo po výsledcích 2:1 a 2:0. A v loňském ročníku Gambrinus ligy dosáhlo Kladno po výsledku 5:1 dosud nejvyšší výhry v české lize, na jaře pak uhrálo na jihu Čech bezgólovou remízu.

2006/07

Kladno – ČB 2:1 (Kaciáň, Radzinevičius z pen. – Volešák)

ČB – Kladno 0:2 (Kalina, Radzinevičius)

2007/08

Kladno – ČB 5:1 (Jeslínek 2, Gecov, Zachariáš, Vršajevič – Radzinevičius)

ČB – Kladno 0:0

Výsledky SK Kladno v Gambrinus lize 2008/09

kolo: FC Baník Ostrava – SK Kladno 1:0
kolo: SK Kladno – AC Sparta Praha 0:2
kolo: Bohemians Praha – SK Kladno 3:1
kolo: SK Kladno – Tescoma Zlín 1:1
kolo: FK Baumit Jablonec – SK Kladno 1:1
kolo: SK Kladno – SK Sigma Olomouc 2:0
kolo: FK Mladá Boleslav – SK Kladno 2:1
kolo: 1. FC Brno – SK Kladno 2:0

Střelci SK Kladno v ligové sezóně 2008/09

3 – Šilhan

1 – Procházka, Szabo, Killar

Žluté karty hráčů SK Kladno v probíhajícím ligovém ročníku

4 – Zachariáš

3 – Procházka, Pavlík, Killar

2 – Šilhan, Dubský, Strnad

1 – Bartoš, Cigánek, Mašanský, Szabo, Šisler, Hajník

Čisté konto brankářů

1 – Pavlík

Rudolf MUZIKA, Miroslav BUREŠ