Je otázkou, zda obě strany budou chtít odkrývat karty, vždyť se spolu na jaře utkají o záchranu. „Já bych to tak nehrotil. S Žižkovem se v lize střetneme v polovině jarní části ligy a to už bude vše úplně jinak. Myslím, že zápas bude mít náboj, protože naši hráči bojují o základ a v neposlední řadě o solidní prémii, Žižkovští zase nemají uzavřenou nominaci na kyperské soustředění,“ míní jeden z kladenských trenérů Stanislav Hejkal.

Podle sportovního ředitele SK Eduarda Nováka si hráči rozdělí finanční odměnu za umístění. Jen v případě celkového vítězství (300 tisíc korun) se od ní zřejmě odečte turnajový vklad 25 tisíc korun.

Nejlepšího výsledku dosáhlo Kladno v zimní lize v roce 2005, kdy v utkání o třetí místo podlehlo Jablonci 0:2. „Budeme se chtít ještě zlepšit. Vždyť jsme porazili Plzeň a ta vůbec nehrála špatně a na půl plynu,“ předvídá Hejkal, který už má spolu s Martinem Hřídelem v hlavě sestavu. Asi se nebude moc lišit od té, jež začala proti Plzni. „Se střídáním se také nechceme ukvapit. V poločase vyměníme tři hráče, pak se uvidí.“

Fanoušci Kladna sledující zápas na místě či v televizi se mohou těšit třeba na výkon navrátilce Pavla Drska, jenž si zatím na stoperu vede bezvadně. O jeho případném setrvání v Kladně se rozhodne asi příští týden. Za Viktorku by naopak mohl nastoupit exkladenský Tomáš Procházka, Hejkalův kamarád. „Na Žižkov se vrátil Sabou, a tak to Tomáš asi nebude mít jednoduché. Třeba i jemu hodíme laso,“ usmívá se Hejkal nad možností získat dalšího odchovance. A to ještě naklepl zájem Josefa Galbavého, jenž hraje nyní v Bohemians. Tam by se měl vrátit ze Sparty Jeslínek a pozice Galbavého by se také ztížila. „Mluvili jsme spolu kolem Vánoc, ještě se uvidí,“ dodal kouč.