Autorem branky na 2:1 byl Roman Smutný, jenž v Kladně na podzim hostoval a trenéři ho chválili, nicméně koncovku mu vyčítali. „Je to zklamání. Z celkového pohledu jsme v Tipsport lize předvedli dobrý výkon včetně finále, kde jsme prospali jen začátek a konec. Bohužel tu poslední akci jsme neuhlídali a z toho vychází mé zklamání. Aspoň do penalt jsme to dotáhnou měli,“ řekl kladenský trenér Martin Hřídel.

Kladno se v Praze v Edenu na umělé trávě prezentovalo celoplošným napadáním, i proto bylo v sobotu v semifinále s Žižkovem a v nedělním finále s Brnem vždy po většinu zápasu lepší. „Je to tak, na presink jsme vsadili a rádi bychom takhle hráli i v lize. I když je jasné, že na větším hřišti to bude o něčem jiném než na malé ploše v Edenu,“ řekl druhý z dvojice kladenských trenérů Stanislav Hejkal.

Na svou taktiku nakonec Kladenští doplatili. S Žižkovem ještě ne, s tím dotáhli zápas do penaltové koncovky a v ní uspěli. Ale s Brnem v posledních dvaceti minutách ano, soupeř totiž převzal otěže a jeho nápor vyvrcholil v nastavení, kdy Smutný rozhodl. „To je zákon schválnosti. On měl šance i u nás, jen neskóroval,“ ucedil Hřídel.

Ještě něco Kladno o víkendu trápilo. Byla to koncovka. Přitom ještě ve středu tým nastřílel Plzni čtyři góly, ale během víkendu stihl jediný, jímž stoper Beneš ve finále odpověděl na vedoucí trefu Pospěcha. „Asi jsme vystříleli prach ve středu,“ litoval Hejkal.

Tým ovšem limitoval nedostatek útočníků. Šilhan marodí, v sobotu se vážně zranil v dobré formě vystupující Mašanský (více o stavu jeho kolena vypoví magnetická rezonance) a zůstal prakticky jediný – Zachariáš. I proto klub o posilách jedná. Ze hry je už Táborský, jehož ulovily České Budějovice, naopak vrátit by se mohl Klinka (v Trnavě údajně moc spokojen není), Galbavý (pokud na něj nezůstane místo na Střížkově), a možná i Radim Holub, jehož pozice v Boleslavi se také mnoho nezměnila. „Na příchodu útočníka pracujeme, ale pořád nikdo nepřichází,“ ulevil si Hřídel.

Alespoň jedna pozitivní zpráva. Slovácko předloni Tipsport ligu vyhrálo, ale na jaře se pak v nejvyšší soutěži zachraňovalo marně. „Vím o tom své, byl jsem tam tehdy asistentem,“ usmál se Hřídel.

Víkendové výsledky:

SK Kladno – Viktoria Žižkov 0:0, na na penalty 4:2. Branky: Rozhodující penalta Drsek. Rozhodčí: Jílek.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka - Bartek (75. Šisler), Dubský (55. Hlava), Szabo, Zoubele - Mašanský (63. Cigánek, 85. Holub), Zachariáš.

SK Kladno – 1. FC Brno 1:2 (0:1). Branky: 49. Beneš – 3. Pospěch, 90. (+2) Smutný.

Kladno: Kostolanský - Procházka, Drsek (46. Gross), Beneš, Hajník - Bartek (34. Szabo), Hlava, Zoubele, Šisler, Holub (46. Bartoš) - Zachariáš (66. Dubský).