„Trávník byl trochu tvrdší, přesto jsou tyhle podmínky daleko lepší než někde na umělce. Stejný názor měli hráči, trénink měl hned jinou šťávu,“ přiznal kouč Kladna Martin Hřídel.

Tomu se postupně uzdravuje celý kádr. Výjimkou jsou útočník Mašanský, jehož zranění z Tipsport Cupu se ukázalo vážnější a tým tak musí narychlo shánět nového útočníka. Dále Hajník, jenž by se po lehkém otřesu mozku z duelu na Slavii měl v pondělí zapojit do tréninku stejně jako Zoubele, jehož trápily střevní potíže. Po delší nemoci se sice zapojil do přípravy Strnad, ovšem týden nestačí na to, aby hned naskočil do utkání. „Jinak ale začíná sestava krystalizovat, alespoň v obrasech,“ naznačil Martin Hřídel, jenž proti Hradci vyšle do boje následující jedenáctku: Pavlík – Bartoš, Drsek (v Blšanech si zahraje po deseti letech, kdy odsud odcházel do Německa), Beneš, Procházka – Bartek, Szabo, Dubský, Šisler – Šilhan, Zachariáš.

Dvě třetiny utkání by díky střídání měl odehrát také Cigánek, připraveni pak budou ještě borci, kteří pomohou béčku v dopoledním duelu s Vyšehradem na Dekorace Cupu v Praze. Jsou to Kostolanský, Holub, Gross a Hlava.

V Blšanech se Kladnu postaví devátý tým II. ligy, který se podle svého kouče Oldřicha Machaly pojede s Kladnem poprat o vítězství. Votrokům se v zimě povedlo to, co Kladnu zatím ne – tedy sehnat kvalitního útočníka. Na půlroční hostování se domluvili s žižkovským Radkem Bukačem. Z dalších známých jmen by mohli nastoupit třeba brankář Podhajský, či exslavista Sláma. „Také my budeme chtít uspět. Příprava pomalu finišuje a jak jsem řekl, na přírodní trávu se všichni těší. Měl by to být dobrý zápas,“ uzavřel kladenský kouč Martin Hřídel.