SK Kladno - Hradec Králové 0:0

Klasický přípravný zápas nabídl na straně Kladnu jedno překvapení. Trenéři už nasadili navrátilce Tomáše Klinku, jenž se půlroční anabázi ve slovenské Trnavě vrátí zřejně zpět a opět bude tak jako před rokem pomáhat k záchraně. A to přesto, že tým na podzim trochu podtrhl a na poslední chvíli odešel právě do Trnavy. "Tehdy to pro mě bylo zklamání a přiznám, že jsem o něm v kabině moc dobře nemluvil. Nicméně Tomáš je hodně kvalitní útočník a já věřím, že tuhle svou chybu nám na jaře vrátí kvalitními výkony. Už proti Hradci byla kvalita z jeho strany cítit," řekl kouč Kladna Martin Hřídel.

Po dlouhé nemoci se vrátil na poslední čtvrthodinku také záložník Tomáš Strnad.

Jinak byl ale o něco nebezpečnější Hradec. Dvě velké šance prováhal a tu největší v 75. minutě spálila jeho největší zimní posila, žižkovský kanonýr Bukač. Tomu se proti Kladnu obvykle daří, tentokrát měl dokonce výhodu pokutového kopu, ale brankář Pavlík mu ho skvěle zneškodnil.

Kladenští si vytvořili jedinou velkou příležitost, ale útočník Šilhan poslal svou hlavičku z výborné pozice ve druhé části nad. "Ta byla skutečně největší, ale třeba Zachariáš měl také možnost. V určitých chvílích jsme výhře byli blíž my, nicméně Hradec mohl rozhodnout také," přiznal Martin Hřídel, jehož jinak příprava potěšila. "Jsem spokojen s úrovní utkání, kvalitou soupeře i terénem, jenž se blížil tomu, na čem se v úvodu jarní části bude hrát. Jinak jsme ale chtěli vyhrát," dodal Hřídel.

Sám Klinka nepotvrdil, že by Trnava měla potíže, na klubovém webu SK Kladno však svůj návrat do Kladna potvrdila. "V Trnavě jsem se vyvázal ze smlouvy a budu se snažit pomoci Kladnu znovu k záchraně," potvrdil, že jaro odehraje znovu v kladenském dresu. "Jsme domluveni, zbývá doladit už jen detaily," dodal také ředitel SK Kladno Eduard Novák.

Rozhodčí: Franěk.

Kladno: Pavlík – Bartoš, Drsek, Beneš, Procházka – Bartek (30. Cigánek), Szabo, Dubský (60. Strnad), Šisler (60. Bartek) – Šilhan (60. Zachariáš), Zachariáš (30. Klinka).