Třetiligoví karlovarští Buldoci odolávali trvalé převaze prvoligového Kladna sedmdesát minut, než se jim favorit dostal na kobylku. V rozmezí deseti minut nastřílel tři góly a u všech byl výtečný Zachariáš, jenž si celou zimu rázně říká o místo v sestavě.

Nejprve načechral balon na Klinkovu hlavu, pak po vybojované přihrávce Dubského sám z 18 m namířil do pravého horního rohu a nakonec důrazným naběhnutím na přední tyč zužitkoval ostrý přízemní centr Procházky. “Správně se pere o triko a my víme, že i kdyby se nedostal do základu, tak je hodně použitelný,“ uvedl trenér Martin Hřídel.

Střelec dvou gólů nenechal slávu jen na sobě. „S Klinkou jsme to vepředu rozhýbali a navíc jsme dostávali dostávali dobré balony,“ řekl Zachariáš, jemuž prý každý vstřelený gól trošku zvedne sebevědomí. A jak vidí šanci hrát v lize častěji než na podzim? „Nechám to na trenérovi. Věřím, že poskládá dobrý a vítězný tým.“

Na tom, že se Kladno dlouho nedokázalo střelecky prosadit měl v první půli velkou zásluhu brankář Četverík, jenž mimo jiné chytil dvě tutovky často zakončujícího Šilhana. „Byl jediný z útočníků, kdo nedal gól. Je ale dobře, že další to dokázali,“ prohlásil Hřídel s tím, že utkání splnilo účel nejen protože si zahráli všichni hráči. „Chtěli jsme si vyzkoušet dobývání obrany, a protože už v první půli jsme měli šance, jsem spokojený.“

Přes porážku nebyl zklamaný ani kladenský trenér Varů Stanislav Procházka. „Ještě včera jsme dvoufázově trénovali. Kladno má týden do mistráků, zatímco my pět, tudíž na výsledku nezáleželo. Ten bude důležitý až v Berouně,“ připomněl kouč první jarní duel v ČFL.

SK Kladno - FC Buldoci Karlovy Vary 3:0 (0:0)
Branky: 74., 78. Zachariáš, 69. Klinka. Rozhodčí: Hrubeš
Kladno: Kostolanský – Bartoš (46. Procházka), Gross, Drsek (46. Beneš), Hajník -Šisler (46. Holub), Szabo (46. Hlava), Strnad (46. Dubský), Bartek (46. Cigánek) – Zachariáš (46. Klinka), Šilhan (60. Zachariáš).