Trenér Kladna Martin Hřídel doufá, že v Blšanech opět nalezne slušný terén připomínající ten, na němž zahájí i Gambrinus liga. V tom bude mít jeho mančaft výhodu oproti těm, což brázdily teplé kraje Středomoří. „Věřím také, že utkání dá odpověď na otazníky, které ještě v sestavě máme,“ doufá kouč, jemuž zamotala hlavu poslední příprava s Karlovými Vary (3:0).

Zejména Zachariáš při ní dvěma góly a nahrávkou zazářil. „Je to tak, začal nám dávat góly. A také je zde nově Tomáš Klinka, takže musíme ještě popřemýšlet,“ uvažuje Hřídel, jenž původně počítal, že by pozici podhrotového hráče obstaral Lukáš Zoubele. Ten se po nemoci do sestavy vrátí, ale otázkou je kde. „I tady máme otazník. Opět je za tím příchod Klinky a forma Zachariáše, takže Zoubeleho můžeme využít i jinde, třeba na kraji zálohy, kde také nemáme jasno. Každopádně sestavu i podle Bohemians,“ upozornil na taktiku kladenský lodivod.

Ten by rád navázal na střeleckou pohodu z duelu proti Varům. „Hrajeme s třetiligovým protivníkem, takže určitá pravděbodobnost, že branky dáme, tady je. Pro vnitřní pohodu mužstva je i výsledek generálky docela důležitý,“ tvrdí Martin Hřídel.

Ve Vlašimi sice už nepůsobí kladenský trenér Zdeněk Hašek, jehož vystřídal Roman Nádvorník(dělávala asistenta Martinu Pulpitovi v Pardibucích a Sokolově – i on je dost výbušný), ale tři hráči ano. Hrát bude však možná jen Jiří Kabele. „Já mám naštíplou kos v nártu a Lukáše Křečka trápila angína a zánět průdušek,“ vysvětlil obránce Jiří Veselý, podle něhož je Vlašim v jiném stadiu přípravy, avšak od Kladna si určitě nechce nechat nasypat spoustu gólů. „Z pěti zápasů v přípravě jsme čtyři vyhráli, jen s Krčí jsme remizovali. Kladno je ale liga, my jsme navíc v jiném stadiou přípravy, přesto s nimi špatnou bilanci nemáme,“ usmál se Veselý.

Má pravdu. Před rokem a půl skončil duel v Kladně remízou 1:1, pak v zimě vyhrála Vlašim 1:0 a v létě v Kácově přišla remíza 2:2. „Vidíte, o téhle bilanci ani nevím. Jen si pamatuji poslední duel, kde jsme výhru ztratili zcela zbytečně. Ale chlapce na to upozorním,“ slíbil Martin Hřídel.