„Čeká nás těžký zápas, podle mě těžší než s Mladou Boleslaví. Kladno brání v osmi lidech a tak musíme dát brzo branku, aby to museli otevřít. Hlavně musíme hrát to svoje a hlavně na vítězství. Už nic jiného nemůžeme brát!“ tvrdí na klubových stránkách Sigmy Olomouc výtečný záložník Marek Kaščák.

Hosté odcestují na Hanou už v sobotu a v kompletním složení. Až na dlouhodobě zraněného útočníka Mašanského jsou všichni hráči v tréninku, otazník visí jen nad startem záložníka Zoubeleho. „Jsme rádi, že se uzdravil Roman Pavlík. Zřejmě se vrátí do branky, ve čtvrtek absolvoval první celý trénink. Lehce začal trénovat i Lukáš Zoubele. V jeho případě ale ještě nevíme, zda bude připraven už na tohle utkání nebo až na to další domácí,“ přiblížil situaci trenér Martin Hřídel.

Jeho mužstvo vybojovalo na jaře čtyři body a to ještě nešťastně podlehlo Jablonci. Naproti tomu Olomouc prohrála také dost zbytečně se Spartou, v Jablonci a doma s Boleslaví prohospodařila náskok 2:0. V tomhle utkání byl vyloučen exkladenský Kalina za faul na největší posilu Hanáků – makendonského útočníka Goce Toleskiho.

„Olomouc má paradoxně jenom jeden bod, ale její výkony tomu nenasvědčovaly, často měla i smůlu. Je to velmi kvalitní soupeř a pro nás to moc výhodné není, že má jenom jeden bod. Udělá všechno pro to, aby s námi získala tři,“ uvědomuje si Hřídel, jehož tým poprvé na jaře nastoupí na vyhřívaném a tedy kvalitně upraveném trávníku. „Vypadá to, že to pro nás bude trošku nezvyklé, protože všechna tři předcházející ligová utkání jsme hráli na těžším terénu. Tak uvidíme, co to s námi udělá, ale snad to bude pozitivní i pro nás,“ věří.

V sestavě by možná mohl dát příležitost mladému Holubovi, který minule vtrhl do duelu s Jabloncem jako velká voda, zařídil krásnou akcí penaltu a málem nasměroval tým k obratu. A zdá se jisté, že po karetním trestu se vrátí na pravý okraj obrany Pavel Bartoš. Jan Procházka se přesune zpět doleva.

Do Olomouce se těší i kladenský kapitán Ondřej Szabo vyhlášený fanoušky v naší anketě Hvězdou utkání proti Jablonci. „Mají silný tým, hlavně dopředu, ale já tam nikdy neprohrál. S Kladnem jsme uhráli remízu jedna jedna a za Hradec a Teplice jsem tam dokonce skóroval. Jedeme s respektem, ale určitě bodovat,“ hlásí Ondřej Szabo.

Na utkání na Andrův stadion se chystají i kladenští fanoušci. Pojedou vlakem z kladenského nádraží 15. března, sraz tam mají v půl desáté (9.30), vlak odjíždí v 10.15 hodin. V Olomouci bude kolem 15.30. Cena za cestu a vstup bude maximálně 400 korun. Návrat je plánován po půlnoci do Kladna.

Jak mohou nastoupit:
Olomouc: Drobisz – Nuc, Hudec, Škerle, Heidenreich – Kaščák, Melinho, Kobylík, Štěpán – Hubník, Toleski.
Kladno: Pavlík – Bartoš, Drsek, Beneš, Procházka – Holub, Szabo, Strnad, Šisler (Zoubele) – Klinka, Šilhan.