V dosavadních zápasech z posledních let nedalo Kladno soupeři na domácím hřišti ještě ani gól. Ve II. lize i díky upřené penaltě sudím Matějkem (0:1), v nejvyšší pak přišel výsledek 0:0 po třech zmařených tutovkách tehdy ještě kladenského Kaliny. Naposledy podlehl SK loni na jaře gólem reprezentanta Rajnocha 0:1. Každopádně ve všech těchto duelech byl lepším týmem.

Teď ale poprvé někteří optimisté tvrdí, že je favoritem. „To mě až překvapuje, když se podívám na sílu kádru soupeře, kde hlavně do ofenzivy jsou hráči vybraní pomalu z celé ligy. Pokud někdo tohle říká, tak jenom z pohledu toho, že jsme teď získali víc bodů než Boleslav. Ale tomu nesmíme uvěřit,“ uklidňuje situaci kouč Kladna Martin Hřídel.

Hosté zatím na jaře nevyhráli, ovšem v Kladně budou mít k dispozici lepší kádr než naposledy proti Budějovicím. Hlavně se jim vrátí po trestu exkladenský Václav Kalina a útočník Michal Papadopulos. To je velká síla.

Největší strach jde ze zálohy, kde vynikají techničtí Francouzi Mendy se Sylvestrem, další exkladeňák Kúdela či výbušný Poláček. Útok Pecka – Papadopulos má také velmi solidní grády. Z obránců bude Kladeňáky před oběma bránami strašit asi nejvíc výtečný hlavičkář Rolko.

Silnou sestavu má však také Kladno. Tým srdcařů je navíc zdráv a téměř bez absencí, nepočítáme–li dlouhodobě zraněného Mašanského. „Vrátil se i Lukáš Zoubele, se kterým můžeme počítat, a který do utkání zřejmě promluví,“ naznačuje Hřídel. Dodává, že mužstvo hodně povzbudilo vítězství v Olomouci. „I při trénincích je vidět, že si kluci víc věří. My ale opravdu nesmíme nic podcenit a musíme se snažit být co nejvíc na zemi,“ uzavřel.

V posledním vzájemném duelu v Boleslavi podlehl SK po špatném začátku 2:1 (Pecka, Papadopulos – Killar), hlavně si však jeho borci odvezli těžká zranění. Nejhorší byl Bartošův pneumotorax, zlomený nos Grosse (oba po faulech Papadopulose) a žebra Szaba.

Nedělní fotbalová bitva naváže na právě skončenou hokejovou. V té se radovalo Kladno a Boleslav odsoudilo k baráži… Co v neděli?