SK Kladno – Hradec Králové 3:2 (1:1)

Kladno sice brzy prohrávalo po hlavičce Pilaře, ale do půle srovnalo díky soupeřově vlastnímu gólu. Po obrátce bylo lepší, Beneš po nakrátko rozehraném rohu a následněZachariáš dali až na 3:1, Hradec pak Filipemopět hlavou rychlekorigoval. Ale posledních dvacet minut už se výsledek nezměnil.

Teď se hraje druhé utkání, v jeho úvodu opět Kladno brzy inkasovalo.

Branky: 18. vlastní (Filip), 57. Beneš, 66. Zachariáš – 12. Pilař, 70. Filip. Rozhodčí: Bohatý.

Kladno: Pavlík – Broschinský, Mráz, Beneš, Hajník – Moravec, Strnad, Szabo, Zoubele – Tatanaschvili (60.Zachariáš), Klinka.

SK Kladno - Hradec Králové 1:1 (1:1)

Už ve 4. minutě poslal hosty do vedení po náběhu Rezek a Hradec pak určoval tempo celého prvního dějství. Přesto Kladno vyrovnalo, když se hlavou prosadil Šilhan. Ve druhé části se už hráči SK soupeři herně vyrovnali a vytvořili si velkou šanci k rozhodnutí - T. Mašanský ji neproměnil. Také na druhé straně mohlo zahřmít, ale Kostolanský skvěle chytil tutovku Hradce a pak sice lehce zaváhal při ráně z dálky, ale zachránila ho tyčka.

V samotném závěru byl blízko rozhodnutí Zachariáš, jenže přihrávka od Bartoše byla příliš prudká.

Trenér Martin Hřídel byl spokojený z několika úhlů pohledu. "Zaprvé se nikdo nezranil, takže pokračujeme v tomhle pozitivním letním jevu, i když to nechci zakřiknout. Po Teplicích, s nimiž jsme ve dvojutkání prohráli a remizovali, jsme výsledky pěkně zprůměrovali, což mě také těší. Na druhou stranu jsme mouchy ve výkony našli," uznal.

Přiznal také, že o něco málo větší pozornost budila sestava z prvnho zápasu. "Je to tak, asi by se měla blížit té do prvního mistrovského zápasu. Nicméně i v té druhé se našlo pět až šest hráčů, kteří hodně záákladní sestavu atakují. Třeba to nebude hned zkraje, ale později, protože bude přibývat zranění a karet."

Hřídel i celý tým už se těší, že se předvedou také kladenským fanouškům. V sobotu od 11 hodin přivítají Sokolov. "Snad bude slušné počasí, už se nemůžeme dočkat," dodal.

Branky: 30. Šilhan - 4. Rezek. Rozhodčí: Bohatý.

Kladno: Kostolanský – Bartoš, Samek, Rendla, Chalupa – Holub, Dubský, Zezé, Hlava – T. Mašanský, Šilhan (60. Zachariáš).

Prohlédněte si fotogalerii ze zápasů.