Kladnovedlo po deseti minutách druhépůle už 2:0. Góly stříleli střední záložníci. Nejprve pálil z voleje Szabo, jehož střelu v tečoval Strnad, kterýposléze v leže dopravil odraženýmíč do sítě. Také u druhé branky byl kladenský kapitán Szabo, jenž na hranici desítky zužitkoval zpětnou přihrávku Tatanašvilliho.

Pak až do konce utkání třímali taktovku v rukáchhosté, kteří vystřídali takřka dvě jedenáctky.Podařilo se jim ale pouze snížit. V63. minutě zahrál Stejskal rohový koppo zemi na hranici šestnáctky, odkud D. Nešpor tvrdou přízemní ranou uklidil míčk levé tyči Kostolanskéhobranky.

Na domácích bylo patrné,že ve druhé půli šlapou vodu."V úterý jsme měli dvoufázový trénink, navíc jsme skoro nestřídali, takže jsme toho měli plné zuby. Od šedesáté minuty jsme na sebe jen koukali, kdo poběží dřív. Jinak byl soupeř kvalitní," přiznal autor úvodníbranky utkání a sváteční střelec Tomáš Strnad."Naposledyjsemdal gól snad ještě ve druhé lize," poznamenal defenzivní štít.

Vlašim těžila z rozsáhléhostřídání, které jí pomohlok získání převahy. Vyrovnat však nedokázala."Myslím, že remíza by kvalitnímu utkání, které nás dobře prověřilo,slušela víc," míniltrenérRoman Nádvorník, jenž po víkendu, kdy se jeho tým střetnes Plzní a Libercem,hodlá sestavu stabilizovat. V té středeční nechyběli odchovanci Kladna Veselý a Křeček, kteří se svorně podělili o kapitánskou pásku.

K ideálnímu složení se ve Velvarech chtěli přiblížitkormidelníci Kladna, kteří však museli oželet start lehce zraněného stopera Beneše, stejně jako dalšího beka Procházky.Druhý jmenovaný by měl nastoupit alespoň na část sobotního zápasu s Drážďany.

SK Kladno - Graffin Vlašim 2:1 (1:0)
Branky: 25. Strnad, 56. Szabo - 63. D. Nešpor. Rozhodčí: Ipser. Diváci: 300.
Kladno: Kostolanský - Broschinský, Mráz, Samek, Hajník - Moravec (76. Hlava), Szabo, Strnad, Zoubele (63. Holub) - Klinka (81. T. Mašanský), Tatanašvilli.
Vlašim: Drápala - Veselý (46. Šuster), Šilhavý (46. Šrámek), Kropík (46. M. Nešpor), Švamberk ..- Průcha (46. Brožík), Pokorný (46. Stejskal), Křeček, Vébr (46. Nadrchal) - Kalabiška (73. Borkovec), Bálek (46. Dvořák).