Za domácí určitě nenastoupí David Zoubek, jemuž vyměřila disciplinárka tvrdý, čtyřměsíční trest na údajný konflikt s pořadatelem na Bohemce, kde byl kladenský mozek hry vyloučen.

Zdravotní problémy má Strnad, který pro bolesti zad nemohl nastoupit ani na Bohemians. „Sice se uzdravuje, ale hrát asi nebude. Má sedm žlutých a trest za osmou se přenáší do příštího ročníku. A to nechceme riskovat – pokud se s Kladnem dohodne na další spolupráci,“ vysvětlil trenér Stanislav Hejkal.

Pro toho nebylo snadné po utkání na Bohemians 1905 připravovat mužstvo na poslední ligové utkání. „Samozřejmě zklamání je velké, ale s motivací by hráči neměli mít problémy. Je to minimálně na rok poslední ligové utkání SK Kladno, tak by si ho měli užít, protože nikdo z nich neví, jak dlouho bude na další ligový start čekat,“ řekl Hejkal.

Šanci tentokrát dostanou i borci z lavičky. „Dáme přednost našim klukům a těm, kteří na jaře nedostali tolik prostoru, i když si ho možná zasloužili. Do útoku tak počítáme s mladým Svobodou, nastoupit by měl i Zachariáš, do obrany na chvíli Rendla, aby měl alespoň jeden start v lize a šanci dostane pravděpodobně Klinka,“ potvrdil Hejkal.

Ten neví, jak to bude v SK dál, každopádně zajišťuje potřebné věci pro přípravu na novou sezonu. „Několika hráčům končí smlouva, třeba o Beneše stojí půl ligy a chtějí třeba i Mráze. Szabo má zase nabídky snad z Ruska, Cigánkovi, Grossovi a Pavlíkovi končí smlouvy. Ostatní budou pomáhat střídavě béčku (v sobotuproti Chomutovu třeba Novotný s Tatanašvillim), my zatím budeme pracovat na doplnění kádru.“