Uvodní části mírně vládl lépe sestavený celek Liberce. Většinou kontroloval hru a neuhlídal jen spolupráci Holuba s Ličkou, který však mířil mimo. Na druhé straně bylo živěji i kvůli chybě netradičně na stoperu nastoupivšího Mráze, kterou po spolupráci s Keričem mále ztrestal mladík Vojta – mířil ale do břevna. Gól Dočkala hlavou zase sudí jílek kvůli předešlému faulu Keriče neuznal.

Druhá půlka byla mnohem hezčí. Zprvu opět hrozil Kerič, jehož stažení Mrázem Jílek neodpískal, v 55. minutě ale udeřilo na druhé straně. Kladno opět přesvědčilo, že má standardky jedny z nejlepších v lize a po rohu Ličky se hlavou trefil Gross. Stal se tak možná na dlouho posledním střelcem Kladna v nejvyšší soutěži.

Jenže vedení nevydrželo domácím ani minutu – podobně jako nedávno s Olomoucí. Jílek totiž další zákrok na Keriče už potrestal, byť střet vypadal naprosto čistě a Dočkal z pokutového kopu srovnal.

Pak už hrozily směrem dopředu obě strany. Domácí patnáctiletý borčík Svoboda dokonce skóroval, ale centr Bartoše podle sudích už mířil zpoza brankové čáry. Na druhé straně nelapitelného Keriče vychytal Pavlík, a to hned dvakrát, jednou po vlastní minele.

Potřetí se mu to už nepovedlo. V 81. minutě poslal rychlíkovi z Balkánu pěknou přihrávku Dočkal a na ránu po zemi Pavlík nedosáhl.

Ohlasy trenérů:

Josef Petřík (Liberec): Přijeli jsme s velkým přáním tady zvítězit a posunout se v tabulce. Po nevydařeném podzimu jsme měli komplikované jaro. Soupeř hrál o čest a další angažmá, navíc měl touhu ukázat, že v lize jsou horší mužstva. To se také potvrdilo, do půle jsem nebyl s naším výkonem spokojen. O výhru se musíme víc prát, což se po kritice povedlo. Hodně nebezpečný byl Vulin, také Kerič prokázal kvalitu. O výborných standardkách Kladna jsme věděli, přesto jsme inkasovali. Krásný výkon to nebyl, ale vůlí jsme to dotáhli k úspěšnému konci.

Stanislav Hejkal (Kladno): Hodnotí se mi to těžko, věděli jsme, že sestupujeme. Hráče proto nebylo jednoduché motivovat, měli celý týden hlavy dole. Končí jim smlouvy, vyjednávají o nových, ať už v Kladně či jinde. Dali jsme šanci fotbalistům, kteří nejsou na odchodu, i proto kombinace vázla a bojovnost nestačila. Po vstřelené brance jsme zase inkasovali stejně jako s Olomoucí. Neumíme prostě udržet koncentraci. Trenéra Procházku teprve včera pustili z nemocnice, takže dnes odpoledne přišel kluky povzbudit. Na vedení utkání se nepodílel, ale motivační prvek v kabině to byl. Chtěl bych vyzdvihnout jednoho hráče. Sezona se tady nepovedla, zato výchova Víta Beneše ano. Půjde do světa a přejeme mu v tom hodně štěstí. Návrat do ligy bude složitý. Ještě není jasné, jak to v Kladně bude, zda se udrží pohromadě kádr. Ale nepovedlo se to Slovácku, Jihlavě a dalším, snad jen Bohemians. I proto to bude moc těžké.

Kladno - Liberec 1:2 (0:0). Branky: 55. Gross – 56. Dočkal (pk), 81. Kerič.Rozhodčí: Jílek – Ubias, Urban. ŽK: Svoboda – Zeman. Diváků: 720.

Kladno: Pavlík – Bartoš, Mráz, Beneš, Procházka – Cigánek (52. Hajník), Gross, Lička (57. Szabo), Holub – Svoboda, Zachariáš (78. F. Mašanský).

Liberec: Hauzr – Zeman, Holeňák (46. Polák), Dejmek, Janů – Dočkal, Papoušek, Vácha, Vulin – Kerič (87. Smetana), Vojta (76. Suk).