Orgány ČMFS uzavřely v týdnu licenční řízení s kluby profesionálních soutěží. Výsledkem je, že licenci opravňující startovat v Gambrinus lize, respektive ve druhé lize, obdrželo všech třicet žadatelů, z toho devět bez podmínky.

Podle www.fotbal .cz ve dvou případech – Bohemians Praha a SK Kladno – byla licence s podmínkou udělena až v odvolací instanci, kterou je Licenční tribunál. Licenční komise totiž licenci neudělila, vyzvala kluby, aby doplnily potřebné náležitosti a poté, co se tak stalo, dostal Licenční tribunál doporučení udělit licence s podmínkou.

„Licenční komisi se nelíbily asi čtyři věci, ale spíše se jednalo o administrativu. Hlavně šlo o výkazy zisků a ztrát,“ vysvětlil sportovní ředitel klubu Eduard Novák, který tak se svými spolupracovníky musel některé věci dovysvětlit.

O dluhy se podle něj nejednalo. „O peníze šlo, vlastně jakoby i o dluh, ale týkal se zmíněných zisků a ztrát a dále ekonomické rozvahy do budoucích let. Konkrétně nejhorší byl záporný kapitál. Ten vznikl tak, že občanské sdružení dostalo peníze od města a poté je půjčovalo akciové společnosti (občanské sdružení spravuje mládež a stadion, akciovka profesionální tým – poz. red.). Každopádně jsem měl zprávy, že pokud vše vysvětlíme, licenci dostaneme. A to se potvrdilo,“ dodal Eduard Novák.