Před pondělním zahajovacím tréninkem navštívil kabinu týmu předseda představenstva SK Kladno, a.s, Josef Drahota, jenž na prahu sezony přislíbil hráčům, že veškeré finanční závazky z minulosti vůči nim budou klubem splněny.

Při pohledu na kádr, jenž se zúčastnil první přípravy, musel náhodný divák konstatovat, že by to vůbec nemuselo být špatné. Chyběli jen Tomáš Strnad (Senica), Ondřej Szabo (zatím bez angažmá) a Peter Mráz, jenž se připravuje s Trnavou. "Byl to opravdu hezký, ale smutný pohled," konstatoval kouč Stanislav Hejkal. Mezi třiadvacítkou borců totiž byli i ti, co v Kladně nejspíš pokračovat nebudou. Konkrétně Vít Beneš, Marcel Lička a Jan Novotný. Poslední jmenovaný se vrací do Žižkova, nad působištěm ostatních visí otazník.

Poslední červnový den končí smlouva triu Roman Pavlík, Patrik Gross, Tomáš Cigánek. "Probíhají jednání o nových smlouvách. Já s nimi počítám. Jen u Pavlíka by to mohlo být složitější," přiznal Hejkal, jenž přivítal angažmá trenéra brankářů Petra Kostelníka, který nahradí do Boleslavi odcházejícího Filipa Toncara.

Hejkal, potažmo klub, musí vyřešit i post prvního asistenta. Petra Brabce od béčka dorostu mu podle očekávání vedení nedalo. Sám proto oslovil dva trenéry.

Čáslavskému Ivanu Kopeckému a opavskému exkladeňákovi Janu Pejšovi však jejich kluby kladenskou nabídku dorovnaly. "Pejša už s tím napevno počítal. Opava mu ale nejen dorovnala naší nabídku, ale ještě ho posunula k áčku, i když nevím do jaké funkce. Díky Kladnu si polepšil," konstatoval Hejkal s tím, že v hledání parťáka pokračuje.