Poté, co byli Čáslavští po zimní přípravě v pohodě, vše smazalo utkání 16. kola na pražské Dukle, kde inkasovali bůra.

„Samozřejmě porážka byla nepříjemná, dostávali jsme se z ní hodně dlouho,“ přiznal čáslavský trenér Oldřich Abrhám a sdělil, že se mužstvo z kruté porážky dlouho oklepávalo: „Ještě ve středu tam byly nějaké náznaky, ale teď věřím, že jsme na Kladno velmi dobře připraveni, uvědomujeme si důležitost utkání.“

Kladenští fotbalisté vstoupili do jarní části pravou nohou a čáslavský trenér byl u toho, když porazili ambiciózní a favorizovaný Zlín 2:0. „Musím konstatovat, že má Kladno lepší tým než na podzim. Zbavili se matadorů a místo nich přivedli mladé kluky, čímž se zvýšila agresivita, dravost a nasazení. Vítězství se Zlínem je nakopne. Nebude to rozhodně jednoduchý zápas,“ řekl Abrhám.

Kladno pojede pod Železné hory v pohodě. „Do středy jsme si užívali výhru a pak už jsme začali trošku pracovat na tom, abychom z té hrušky spadli dolů. Snad se nám to podařilo,“ přál si trenér Jaroslav Peřina, jehož těší zdravotní stav týmu. „Vyjma nastydlého Radosty jsou všichni v pořádku,“ konstatoval devětatřicetiletý kouč SK.

Sice se nedrží zásady, že vítězná sestava se nemění, přesto na trávník pošle totožnou z utkání se Zlínem. „Proč zasahovat do něčeho, co funguje,“ řekl.

Pokud se na sobotním tréninku nic nestane, bude sestava alespoň na úvod utkání pravděpodobně stejná.

Peřina byl přítomný na utkání Čáslavi na Dukle. O některé poznatky se podělil. „Ukázalo se, že nebude jednoduchým soupeřem. Hrála fotbal i za nepříznivého stavu. Našli jsme cesty kudy na ně, doufám, že to hráči dokáží přenést na hřiště,“ řekl Peřina.

Fakta utkání 17. kola II. ligy

Vzájemná bilance ve II. lize: 0–0–1
Poslední vzájemný zápas: Kladno – Čáslav 3:0 (8. 8. 2010)
Poslední odehraný zápas: Dukla Praha – Čáslav 5:0, Kladno – Zlín 2:0
Karetní ohrožení: Prášil, Racko – Bartoš, Holub.
Karetní stop: Haniak (Čáslav)
Střelci: Kunášek, Racko (oba 3) – Wojnar, Zachariáš (oba 5)
Umístění v tabulce: Čáslav 14. místo (16 b.) – Kladno 15. místo (15 b.)

Čáslav na Dukle: Ducheček – Haniak, Ptáček, Šisler, Kotrba – Prášil (71. Macek), Šturma, Mojdl – Fikejz (45. Kunášek), Hušťava, Džafič (46. Špidlen). Trenér Oldřich Abrhám.

Kladno se Zlínem: Jakubov - Bartoš, Rendla, Macháček, Procházka - Čurda (75. Radosta), Holub, Wojnar - Kabele, Štverák (89. Jelínek), Puchmertl (86. Kmoch). Trenér Jaroslav Peřina.