Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kladno béčku Sparty gól nedalo, šance přitom mělo

Kladno /FOTOGALERIE/ - Druhé domácí utkání jara se fotbalistům SK Kladno moc nepovedlo. Béčku pražské Sparty gól nedali a ve vyrovnaném duelu se museli spokojit s bezbrankovou remízou.

20.3.2011

Štveráka (vlevo) atakuje exkladenský KrobFoto: Bohumil Kučera

„Proměnit je, to je o správném vyhodnocení situace, o osobní statečnosti. My vyloženého kanonýra nemáme, ale věřím, že hráči, kteří se do šancí dostávají, je nakonec proměňovat budou,“ uvedl domácí trenér Jaroslav Peřina. Jeho tým se dotáhl na čtrnácté Znojmo, které doma podlehlo Jihlavě 0:4.

Zápas začal hodně zostra. Už po minutě se zcela osamocený na malém vápně ocitl sparťan Putz, ovšem přestože se musel doslova bát, pálil jen slabě a ještě mimo.

Pak už patřily větší možnosti Kladnu, které ale zakončovalo stejně zoufale. Ve 4. minutě Wojnar po centru Puchmertla ze strany pálil jen do gólmana Švengra a v 17. měl na kopačce tutovku Kmoch. Po uličce Procházky ale ani nevystřelil…

Sparta zazlobila dvěma pokusy ze své pravé strany, jenže Kadeřábek mířil mimo a Putz, který chtěl vše napravit, stál v ofsajdu. Následně šel na Jakubova Skalák, ale bombou zasáhl jen jeho ruce.

Vzápětí odstoupil z placu domácí tvůrce hry Wojnar (zranění stehenního svalu) a stejnou ofenzivní kvalitu trenér Kladna Peřina nemá. Jeho tým byl tak až do poločasu pod téměř permanentním tlakem, ale ustál ho.

Naopak do druhé části vstoupili domácí hráči mnohem lépe. Kabele připravil dvěma průniky po lajně výborné pozice Kmochovi i Samkovi, ale ti s nimi opět naložili špatně. Smolař Samek navíc po chvíli hlavičkoval do břevna a jeho další ránu lapil Švengr. „Tou nohou to bylo složitější, měl jsem míč dost daleko, ale hlavou jsem to trefit mohl. Škoda,“ litoval kladenský odchovanec.

Jenže od 60. minuty už existovala na hřišti zase jen Sparta. Dvě parádní střely Kroba zpoza vápna však lapil výborný Jakubov, a když se na něj řítil osamocený Putz, zbytečně přihrával Pavelkovi, jehož zablokoval Rendla.

Víc byl spokojený s remízou domácí trenér Jaroslav Peřina. „Každý bod má cenu a určitě se Spartou, která nasadila tým se čtyřmi až pěti hráči ze širšího kádru áčka. Navíc jsme se dotáhli ke Znojmu,“ usmíval se Peřina. Tým pochválil hlavně za úvodních třicet minut do zranění Wojnara (natažený sval). „Pak jsme to museli trochu přeskupit a v poločase ještě jednou, abychom nepropadali. I vzhledem k vynucenému střídání jsme v závěru byli fyzicky horší. Přesto to bylo odbojované, odmakané. Je tak sice pár chyb, ale ty se dají odstranit,“ zůstal peřina optimistou.

Hostující Zdeněk Svoboda bez vytáček přiznal, že si Sparta sledovaná manažerem Chovancem, přijela pro tři body. „Na druhou stranu mohlo to dopadnou všelijak, nabízely se všechny varianty výsledku. Mrzí mě, že jsme v první půli neplnili, co jsme si řekli, tedy do hodně vysokého presinku. Takhle měl soupeř hodně prostoru a prokoučovali jsme celý poločas. Ve druhé části, hlavně ke konci, jsme už byli fyzicky lepší, v šestnáctce domácích jsme ale byli hodně nedůrazní, vázla i předfinální a finální část a centry nebyly kvalitní. A protože i Kladno mělo díky našim chybám z brejků šance, je asi remíza spravedlivá,“ řekl bývalý skvělý hráč Brna s Sparty.

SK Kladno – AC Sparta Praha B 0:0. Rozhodčí: Paták – Košec, Šecová. ŽK: Hajník, Samek – Kadeřábek, Pavelka. Diváků: 725.

Kladno: Jakubov – Procházka, Macháček, Rendla, Hajník – Čurda – Puchmertl, Kmoch (62. T. Rouček), Wojnar (27. Samek), Kabele – Štverák (74. Sklenář). Jaroslav Peřina.

Sparta B: Švengr – Jánoš, Polom, Švejdík, Krob – Kadeřábek (86. Glaser), Pavelka, Hušek, Podaný – Putz, Skalák (76. Kraják). Trenér Zdeněk Svoboda.

20.3.2011
Veletrh celoživotního vzdělávání se koná v Kladně ve dvou dnech od 17. do 18. října.
87

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Babí léto lítá, už je podzimek, to již zima střádá první bílá vlákna do svých peřinek. Básník Josef Václav Sládek byl vděčným pozorovatelem přírody. Svoje verše o babím létě napsal, aniž cokoli tušil o meteorologickém chování pavouků. Stačilo se jen dívat.

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.