Ta vrátila Kladnou podzimní prohru ze svého stadionu, odvezla tři body za výhru 1:0 a při výhře Znojma nad Třincem 2:0 přidělala kladenskému celku hodně sestupových vrásek.

První půli začali přitom aktivněji domácí. První šance si ale vytvořili až v rozmezí 20. – 23. minuty, kdy nejprve Štverák vydřel ztracený míč a po jeho přihrávce pálil Samek pěkně, ale brankář Kafka výborně míč vyrazil. Hned poté opět po pravé straně Kladna pronikl Procházka, volil prudký centr, jenže Kabele ho zblízka do brány nedostal.

Od té doby hrála spíš Karviná, jejíž kouč Kula stáhl exkladenského Radzinevičiuse a nahradil ho Vránou. Měl šťastnou ruku, neboť gólman Jakubov v posledních sedmi minutách sice čapl tři rány zdálky, ale čtvrtá se po bloku domácí obrany dostala právě k Vránovi a ten ranou do šibenice otevřel skóre.

Ve druhé části se domácí dlouho nemohli dostat k ničemu kloudnému. Ale v 64. minutě jim osud začal přát. Jursa musel po druhém žlutém faulu ze hřiště a přesilovku Kladenští začali postupně využívat. Dvacet minut před koncem si dvakrát zaběhl za obranu Kabele a druhý pokus skončil faulem dalšího exkladeňáka Mráze, jenž složil Kabeleho a pak i Štveráka – penalta.

Jenže k té se postavil devatenátiletý levák Kmoch a jeho slabý pokus Kafka v pohodě lapil.

Karviná se pak už s přehledem ubránila, Milosavljev mohl dokonce zvýšit, ale Jakubov včas vyběhl.

Ohlasy trenérů

Karel Kula: Věděli jsme, že se Kladno dotáhlo a že bojujeme vlastně o šest bodů. Přesto jsme přijeli vyhrát a myslím, že výsledek je zasloužený, byť šťastný, protože domácí nedali penaltu, která byla. Trochu přísná byla ta červená karta, ale Jursa neměl odkopávat míč a už si dá pozor. Bez toho, abych někomu chtěl lichotit, Kladno nemá špatný kádr, snažilo se i na těžkém terénu hrát fotbal a nepatří tam, kde se pohybuje nyní.

Jaroslav Peřina (Kladno): Na Žižkově jsme získali zlaté body, ale potřebovali jsme je potvrdit, což se bohužel nepovedlo. Na rozdíl od kolegy si myslím, že více šancí jsme měli my, otázkou je ovšem jejich využití. Největší byla penalta, na kterou šel mladý Kmoch, aniž by byl určen. Ale nevyčítám mu to, spíš mě zaráží, že se jí neujali někteří starší hráči. Stejně jako mi zaráží, jak nám připravili naši správci hrací plochu. Hrát jsme na ní mohli jedině vzduchem a tam vše zlikvidoval výborný Mráz. Uprostřed hřiště jsme měli zase velké potíže s Fickem, nicméně prohra je i smolná. Gól jsme dostali vlastně z ničeho, nedali jsme penaltu a dostali výhodu přesilovky, která žádnou výhodou nebyla, Karviná se totiž po červené kartě úplně zatáhla.

SK Kladno – MFK OKD Karviná 0:1 (0:1). Branka: 45 (+1) Vrána. Rozhodčí: Kocourek – Jiřík, Vnuk. ŽK: Hajník – Knötig, Jursa, Mráz, Vrána. ČK: 64. Jursa (Ka).Diváků: 880.

Kladno: Jakubov – Procházka, Rendla, Macháček, Hajník – Samek (54. Kmoch) – Puchmertl, Čurda (79. Radosta), Holub, Kabele – Štverák (76. Sklenář).

Karviná: Kafka – Pavlík, Mráz, Štajer, Knötig – Ciku (85. Látal), Jursa, Ficek (76. Motyčka), Gajdoš, Milosavljev – Radzinevičius (27. Vrána).