„Mrzí mě, že mezi vámi není ten, co tvrdil, že existuje sponzor, který do klubu vstoupí pokud v něm nebudeme my. Pokud takový je, tak já okamžitě odejdu. O nikom takovém ale nevím,“ například prohlásil Drahota.

Připomněl, že v tom případě nového zájemce má klub tři všeobecně známé podmínky. Za prvé se nadále musí jmenovat SK Kladno, za druhé musí působit v Kladně a za třetí by se měl snažit udržet profesionální soutěž.

Jako černá nit se schůzkou táhla ekonomická situace zadluženého klubu, na níž je závislá jeho budoucnost. Drahota netajil, že v jejich zájmu je, aby závazky nepřevýšily 45 milionů, za něž chtěl klub podle dohody prodat městu stadion.

„Budeme se o to snažit, i kdyby mělo dojít k utlumení naší činnosti,“ uvedl Drahota, jenž připustil, že sobotní extempore a výkon týmu mohou mít zásadní vliv na příchod sponzora, který měl v úmyslu klub odkoupit.

„Byl jsem hodně natěšený, protože chtěl významný podíl akcií. Klub mohl být zajištěný na řadu let. Bohužel jak pod dojmem výsledku, tak pod dojmem chování fanoušků od toho trochu odstoupil. Už to bylo ve fázi, kdy to řešili právníci obou stran. Na devadesát procent se toho vzdává. Je to pro nás dvakrát nepříjemné,“ konstatoval Drahota.

Na druhou stranu nabídl povzbudivou informaci jiný z nových sponzorů. Zástupce jedné kladenské firmy na schůzce ubezpečil, že klub v nové sezoně podpoří, i kdyby první mužstvo sestoupilo. Na otázku fanoušků, o kolik se jedná peněz, uvedl: „Řádově to bude v milionech,“ uvedl.

Drahota fanoušky ubezpečil, že v zájmu klubu je hrát i v příští sezoně druhou nejvyšší soutěž. Proto byla podána žádost o licenci. „Není pravda, že jsme se rozhodli, že druhou ligu hrát nechceme hrát,“ zdůraznil.

Příznivce o tom ale nepřesvědčil sobotní výkon proti Znojmu. Podle jejich názoru hráčům chybělo bojovné kladenské srdíčko. S tím souhlasila i přítomná maminka jednoho z kladenských borců, záložníka Antonína Holuba.

Hráčů se zastal kouč Jaroslav Peřina. „Jsem tady od prvního ledna a ručím za všech třicet hráčů, kteří jsou v kádru, že všichni chtějí aby se tady druhá liga hrála. Na tréninku proto dělají maximum,“ rázně prohlásil trenér a uznal, že zápas se Znojmem byl nejméně vydařený v podání Kladna v jarní části sezony.