Název si od londýnských kanonýrů propůjčil momentálně patnáctý tým tabulky ČFL, který bude od 10.15 hodin soupeřem SK Kladno.

Domácí nastoupí ve stejné sestavě jako v Liberci, kde přes porážku odehráli dobrou partii. Chybět tudíž bude nadále Bartoš, jehož disciplinárka ani na druhý pokus neomilostnila.

„Na dvojutkání venku ale bude připravený. Ve středu hrajeme v Ovčárech a v sobotu v Roudnici,“ přiblížil asistent Miroslav Chadima náplň anglického týdne.

Z těžké virózy se dostává i další bek, jediný levák v týmu Hajník. Sice má zaječí úmysly, v nejbližších dnech prý ale nebudou naplněny.

Proti Arsenalu je Kladno favoritem. „Respektujeme sílu soupeře, ale Českou Lípu musíme doma porazit. Nehledě na její aktuální formu,“ prohlásil Chadima, jenž si přeje, aby SK konečně vstřelil první gól zápasu, což se mu letos ještě nepodařilo. „Pak bychom se nám hrálo výborně. Typově jsme mužstvo na brejky,“ mínil Novákův asistent.

Zázemí kladenského stadionu znají tři borci Lípy. Za SK nastupoval Jan Broschinský, zkoušel to tady i Michal Held. Nejznámější je však zkušený gólman Oldřich Meier, jenž je dokonce odchovancem SK.

Naposledy proti němu nastoupil v divizi, kdy byl jeho tým soupeřem rezervy. „Z Kladna jsem odešel s nástupem na vojnu,“ přiblížil dnes už 37letý gólman, jenž nemíní mladším přepustit místo jedničky. „V svém věku bych dvojku ani nedělal, to bych radši skončil, což v nejbližší době neplánuji,“ prozradil den před utkáním.

Kouč Severočechů Daniel Korda, jenž byl do léta sportovním ředitelem Písku, Kladno sledoval v Liberci.

„Říkal, že hraje důrazně a s nasazením, určitě nás nečeká nic snadného. Každým zápasem se ale zlepšujeme a stejně jako Kladno máme lepší druhé poločasy,“ řekl Meier, velký kamarád jiného gólmana, hokejisty Jana Kruliše, který občas hájí bránu Žehrovic.

Lipští hráli poslední dvě kola doma a vytěžili z nich čtyři body. „Na to, kolik jsme si vytvořili šancí, to je málo. Teď naopak hrajeme dvakrát venku a chtěli bychom alespoň jednou uspět. Třeba to bude už dnes na Kladně,“ přál si Meier.