Kladno sice do poločasu mohlo roztrhat na kusy legendu o výtečné letohradské defenzivě, když si vytvořilo snad šest gólových situací. Jenže zkušený brankář Kykal inkasoval jedinkrát a ještě z penalty, kterou proměnil ve 26. minutě Procházka. Přišla po rohu, kdy byl faulován Rendla, ale Hajník stejně skóroval. Sudí však předčasně pískl, což nakonec Kladnu po povedeném pokusu Procházky nevadilo. „Penalta byla jasná, ale sudí mohl hru nechat ještě plynout. Za mé hráčské kariéry se mi tohle stalo také dvakrát a jednou jsme penaltu opravdu nedali. Kdyby se to stalo dnes, asi bychom se na rozhodčího mračili, ale takhle se nic nestalo,“ mávl rukou kladenský kouč Eduard Novák.

Jenže tahle branka byla jen vyrovnávací, protože Letohrad chvíli předtím předvedl krásnou akci, na jejímž konci byla střela šikovného Bíra na 0:1. Míč lovil ze sítě brankář J. Rouček, jenž podruhé v sezoně vystřídal Tesaře. „Gól měl nakopnout nás, ale brzy přišlo vyrovnání a tím jsme pustili Kladno do tlaku. Měli chuť a my do konce poločasui dost štěstí,“ přiznal trenér Letohradu Jaroslav Veselý.

Druhou části zahájil hlavičkou do břevna domácí Hajník, ale to byla také poslední vyložená šance kladenského mužstva v zápase. Následovala jen spousta náznaků a snad jen Čížek po rychlé kombinační akci přes celé hřiště mohl skórem zahýbat. Pálil však vysoko nad.

Na druhé straně se po rychlých kontrech několikrát zpotil také J. Rouček a tři minuty před koncem měl on i jeho tým velké štěstí, protože osamocený Nadrchal vystřelil zblízka kousek nad. „Kvůli téhle šanci jsou moje pocity ze získaného bodu trochu smíšené. Ale remíza je asi zasloužená, bylo to strašně hektické utkání, v němž obrany moc nefungovaly,“ usmál se letohradský lodivod Veselý.

Eduard Novák s ním docela souhlasil. „Souhlasím, bylo to remízové utkání, které jsme mohli vyhrát my i soupeř. V defenzivní činnost nejen obrany, ale i záložní čtveřice, byla okénka, utkání se hrálo nahoru dolů a byl to trochu chaos,“zamračeně hodnotil první domácí ztrátu Novák.

SK Kladno – FK OEZ Letohrad 1:1 (1:1). Branky: 26. Procházka (pk) – 23. Bíro. Rozhodčí: Koval – Dobrý, Berka. ŽK: Procházka, Rada – Macek, Nadrchal. Diváků: 300.

Kladno: J. Rouček – Bartoš, Samek, Rendla, Procházka – Holub (84. Skořepa), Z. Rada, Čurda, Hajník – Tóth (56. Čížek), Švambera (65. T. Rouček).

Letohrad: Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Kail (46. Semerák) – Nadrchal, Bíro, Kuželka, Macháček – Brendl (80. Konečný), Nulíček (58. Nágl).