Jejich nejbližší rival na tom není o mnoho lépe. Jen o dva body. U týmu, jenž v uplynulých sezonách atakoval nejvyšší příčky, žádná sláva.

Oba celky se střetly v létě v přípravě, kterou Kladno vyhrálo u Otavy 2:1. „Zápas jsem viděl na vlastní oči. Písek mě zklamal a podle mne patří mezi průměrné týmy, které musíme porážet. Všichni vědí, o co se hraje,“ mínil kladenský asistent Miroslav Chadima, jenž bude mít s hlavním koučem Zbyňkem Bustou k dispozici kompletní kádr.

Nepočítaje ale Bartoše, a také vykartovaného Čurdu. „V Chomutově jsme ho speciálně upozorňovali, že má tři žluté,“ povzdechl si Chadima s tím, že všechny byly důsledkem jeho nedisciplinovanosti. Ta čtvrtá jakbysmet. „Doma by nám mohl chybět. V záloze ale zřejmě nastoupí Tóth, Rada a Holub, takže kvalita tam bude.“

Na jejím kraji by mohl od začátku nastoupit i T. Rouček. ,Je velmi produktivní, i když z jedenácti zápasů nastoupil pouze třikrát od začátku. Do zálohy by měl přinést víc důrazu, který nám v Chomutově chyběl,“ připomněl Chadima, jenž stále nemůže vyrovnat s tím, co jeho svěřenci předvádí na hřištích soupeřů.

„Jsou to herní i myšlenkové výkyvy. Vždy, když jsme doma vyhráli, tak se nám další zápas nepodařil. Není to v trénovanosti ale v přístupu a v jejich hlavě,“ mínil Chadima.

Zápas bude mít zajímavý náboj pro hlavního kouče Kladna Zbyňka Bustu, za Jihočechy hraje od nové sezony na postu stopera jeho 22letý syn Filip, jenž je odchovancem Bohemians 1905, kde u mládeže dlouho působil i jeho otec. S ČFL má už dost zkušeností, hrál za Kunice a loni za Králův Dvůr. V divizi oblékal dres Přední Kopaniny.