Čerstvou a zlou zprávu zjistily oba týmy před začátkem. Kladenský Michal Rendla, jenž v Králováku nedávno s úspěchem působil, musí na čas fotbalu zanechat, objevily se u něj problémy se srdcem.

„Nějaký handicap se tam objevil, což je pro kluka, který je zvyklý od šesti let hrát fotbal, hrozné. Pevně věřím, že se dá pořádku a do fotbalu se vrátí. Tímto ho chci pozdravit,“ hořce se usmál trenér Kladna Martin Čurda.

Kladeňáci měli nadějný začátek. Druhý z koučů Miroslav Chadima diktoval v 10. minutě z lavičky parádní akci a hráči jakoby ho slyšeli. Švambera vysunul Fujdiara, ten si posadil protihráče na zem a zavěsil – 1:0.

Jenže ve zbytku utkání už hodně mladý kladenský výběr bez Bartoše, Čurdy a dalších utápěl v mnoha nepřesnostech a na těžkém terénu pouštěl soupeře do velkých šancí. Nakonec dostal jediný gól od Toporčáka ve 33. minutě, k němuž se míč odrazil trochu šťastně, ale hosté měli dostatek možností, jak duel rozhodnout.

Místo toho mohlo vyhrát Kladno, protože po obrátce vlétl odvážně do souboje s gólmanem s obráncem Švambera, byl faulován a zároveň se míč odrazil do sítě. Sudí ale příliš brzy zapískal penaltu a tu Hajník kopl zbytečně prudce a hlavně vedle.

SK Kladno – FK Králův Dvůr 1:1 (1:1). Branky: 10. Fujdiar – 33. Toporčák.

Kladno: J. Rouček – Hofman (37. Čížek), Jaráb, Samek, Hajník – Růžička, Rada – Výborný (65. Hořejší), Hrubý, Fujdiar (46. T. Rouček) – Švambera.

Další zajímavosti čtěte ve čtvrtečním vydání Kladenského deníku.