SK Kladno – Dukla Praha 1:2 (1:0)

S výpravou Dukly přicestoval nejen avizovaný Jiří Novotný, ale i další internacionál Patrik Gedeon, jehož nakonec žižkovská Viktorka údajně nechce. Kladno naopak zkoušelo ústeckého Mašanského, jenž si už kopl na Spartě, Nešpora z Bohemians (půjde ale na zkoušku do Prešova místo Farbáka, jehož Kladno nepustilo) a dále Slováky Bačíka z Ružomberoku a Lukáče ze Sence, jejichž působení v Kladně bylo pouze epizodní.

"Oběma oznámíme, že s nimi nepočítáme," řekl Hejkal a na adresu Mašanského dodal: "Myslím, že se asi dohodneme na další spolupráci."

Dva z nových hráčů se v první půli podíleli na jediné povedené akci, která hned skončila gólem. Krásnou kolmou přihrávku Nešpora přpustil Bačík neméně pěkně na Kabeleho a kladenský mladík parádní střelou do bližšího vinglu otevřel skóre. "Nádherně mi to pustil a mně se to povedlo trefit," pochvaloval si hráč, jenž jaro strávil ve třetiligové Vlašimi.

Dukla však během čtvrthodinky druhé části skóre otočila. Nejprve Samek fauloval, brankář Tesař ale při polovysoké penaltě Hanuse skvěle zasáhl konečky prstů a vytáhl pokus na tyč.

"Riskl jsem stranu. Kdyby to kopl výš nebo dolů, těžko bych to měl," nepřeceňoval svůj zákrok Tesař, jenž vyšel vítězně i z druhého souboje s Hanusem. Opět u pravé tyče si poradil z jeho trestňákem, u dorážky však byl nejblíž výborně hrající Palša, jenž kopal na Kladně v jeho prvních zápasech v Gambrinus lize - 1:1.

V 62. minutě se navíc prosadil Uhlíř, jenž špičkou kopačky vletěl mezi Tesaře a Samka. Domácí už nevyrovnali, nejblíže k tomu měl Samek, jenž se hnal za napravením chyby u penalty, pěkně se důrazem prosadil ve vápně, jenže k pořádné ráně už mu scházely prostor a síly.

Branky: 43. Kabele – 56. Palša, 62.Uhlíř. Diváci: 350.
Kladno: Tesař – Nešpor, Samek, Beneš (10. Himl), Hajník – Kabele, Vincenc, Dubský (60. Chalupa), Lukáč – Šilhan (60. Mašanský), Bačík.