SK Kladno – Řezuz Děčín 2:2 (2:0)

Děčín má nahráno z posledních kol a podle toho jeho hra v první půli vypadala. Jedinou vážnější ránu Stejskala ani brankář Tesař řešit nemusel, zblokovala ji obrana. To domácí nastoupili s několika borci áčka (Tesař, Procházka, Dubský, Hlava, Zachariáš, T. Mašanský) a diktovali tempo hry. Pomohl jim i brzký úvodní gól Hlavy po pěkném centru ze strany. Hlava pak propásl jasnou šanci vypracovanou Mašanským, krásnou ránu Zezého vytěsnil na roh brankář Chodura a Zachariášův průnik zlikvidovala na poslední chvíli obrana.

Přesto se Kladno zvýšení dočkalo. Dubský našel na křídle Chalupu a ten po dalším přesném centru našel tentokrát hlavu Davida Hlavy – 2:0.

Jenže po přestávce jakoby si domácí řekli, že se nemůže nic stát. Přestali bojovat a matný Děčín brzy zjistil, že z utkáním může něco udělat. Zvlášť když z nenápadné akce snížil v 63. Krejčík, to už pak zápas ovládli jasně oni.

Dlouho vyrovnat nemohli, když Stejskal těsně po gólu zamířil mimo a v závěru Stožický nejprve hlavou poslal merunu mimo a následně jeho pokus skvěle vyrazil Tesař. Krejčík poté zmařil další akci špatným zpracováním, Kladno si však koledovalo dál.

V 89. minutě na pravé straně velkého čtverce stáhl Chalupa zbytečně aktivního Krejčíka a sudí Vaňkát musel nařídit pokutový kop, který zkušený Runt bezpečně proměnil. „Hráče jsme v kabině upozorňovali, že musí hrát dál aktivní, agresivní a silový fotbal. Bohužel asi málo důrazně, protože to neudělali a nechápu proč,“ kroutil hlavou Radek Duda a vysvětlil, proč některé hráče jako Mašanského či Zachariáše střídal předčasně, když šlo o důležité body. „Byla tam konkrétní dohoda s trenérem áčka Martinem Hřídelem.“

Prohlédněte si fotogalerii.

Branky: 6. a 35. Hlava – 63. Krejčík, 89. Runt (pk). Rozhodčí: Vaňkát – Vnuk, Lerch. ŽK: Zachariáš, Jánoš – Štípek, Novák, Stejskal. Diváků: 120.

Kladno B: Tesař – Chalupa, Samek, Procházka, Jaráb – Čurda, Dubský (46. Gross), Zeze, Hlava – Zachariáš (83. Hadrika), T. Mašanský (64. Jánoš).

Děčín: Chodura – Jirchář, Majer, Novák, Štípek – Stejskal, Čonka (39. Žák), Runt, Krejčík – Stožický, Matoušek (63. Vlasák).