SK Kladno B – Union Čelákovice 2:0 (1:0)

Domácí se zachraňují v soutěži a i kvůli tomu postavili několik hráčů ligového A týmu včetně brankáře Kostolanského a v poli Grosse, Strnada, Holuba či Šislera. To také bylo od úvodních minut znát. První závar přišel v 10. minutě, ten ale ještě obrana hostů přečkala bez úhony. Hůř bylo hostům v minutě sedmnácté, když si za obranu naběhl Mašanský, ovšem tísněn nastřelil pouze tyčku Hoftovy branky. Hosté zahrozili jen slabým pokusem Dalekoreje a dál se spíš bránili. Když už se zdálo, že by mohli poločas dohrát na 0:0, vyrobili chybu v rozehrávce, Holub parádně vysunul Jánoše a kladenský mladík vyšperkoval akci ještě přihrávkou na zcela volného Hlavu. Nejlepší jarní střeklec Kladna se nemýlil a poslal svůj celek do vedení.

Ve druhé části už tolik pohledných akcí diváci neviděli. Dvakrát sice zahrozil Mašanský, jenže mezi tyče jeho pokusy nemířily a přišly i první šance bojovných hostů. Závar po standardce však vyřešila pozorná kladenská obrana. Největší možnost darovali domácí hostům sami, když brankář Kostolanský nepřiměřeně reagoval na výrok sudího Kapouna a ten nařídil nepřímý kop ve velkém vápně. Dalekorej nekopl špatně, ale klubko hráčů nepropálil.

Definitivní pojistku pak dali Kladenští výsledku deset minut před koncem a opět to byla parádní akce. Šisler vysunul Mašanského a jeho centr našel Jánoše, jenž prokázal svou střelecké nadání. „Jak by řekl pan Venclovský – Já su tak šťastný,“ usmíval se domácí kouč Radek Duda, jehož potěšil vstup Kladna do utkání. „A tentokrát jsme zvládli i druhou část, byť soupeř prohrával a samozřejmě více útočil a otevírala se okénka v naší obraně. Do šance jsme ho však nepustili kromě nedisciplinovanosti Kostolanského. Hodně jsem byl spokojen s defenzivou a pochválil bych Strnada, jenž pode mnou za béčko ještě nebyl, ale přistoupil k tomu opravdu jako profík,“ velebil Duda hráče, jenž kvůli kartám v neděli proti Příbrami hrát nemůže.

Hostující Michal Petrouš přes porážku úplně naštvaný nebyl. „Zápas jsme si prohráli v první půli, kde jsme nehráli podle představ. I tak jsme gól dostat nemuseli, ale udělali jsme chyby a oni jednu potrestali. Ve druhé půli si ovšem kluci hrábli na dno a za to zaslouží poděkování. Hráli až do poslední minuty a toho si moc cením a je to povzbuzení do další práce,“ řekl Petrouš a okomentoval také největší možnost týmu – nepřímý volný kop Dalekoreje. „Tohle je těžké proměnit. Já sám si pamatuji na jediný gól z takové situace a dostali jsme ho právě my v Jirnech, jenže tam byla zeď až v bráně. Každopádně pro kluky bylo dnes cenné, že si mohli zahrát prti vlastně ligovým hráčům,“ dodal Petrouš.

Branky: 38. Hlava, 80. Jánoš. Rozhodčí: Kapoun – Ipser, Vitner. ŽK: Kostolanský, Mašanský – Kubeš. Diváků: 100.

Kladno B: Kostolanský – Podskuba, Gross, Samek, Jaráb – Holub (46. Šisler), Strnad, Zezé, Hlava (78. Čurda) – Mašanský, Jánoš (85. Bambur).

Čelákovice: Hofta – Dostál, Flekač, Kejmar, Havlát (76. Reichert) – Hakl, Jelínek, Markuzi, Kubeš – Dalekorej – Matějka.